Chlumčanští z Přestavlk na Příbramsku

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Chlumčanští z Přestavlk na Příbramsku

Příspěvekod Veronika1976 » sob čer 03, 2017 17:00

Dobrý den!
Pokud děláte Příbram a okolí, ale třeba i Prahu, nenarazili jste na nějaké křty (i svatby a pohřby) Chlumčanských z Přestavlk? Vladislav Chlumčanský se přiženil někdy 1635-1641 na Stěžov - fara Slivice, a 1644 koupil Trhové Dušníky u Příbrami - fara Příbram. Dětí měl jak smetí, syny Jana Viléma, Jindřicha, Maxmiliána, Fridricha, Václava, taky řadu dcer, ale našla jsem jediný křest, synka Příbíka 1641:
25.5.1641 pokřtěn Přibík František
otec Vladislav Chlumčanský na Stěžově matka Kateřina z Šiczendorfu
AHMP Matrika Panny Marie před Týnem TÝN N2 1638-1663 fol. 26b snímek 47

http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... =47#scan46
To dítě přitom brzy zemřelo (1651 už měl jediného syna Viléma, další se narodili až potom) a není ani v rodokmenu.
Taky u syna Jana Viléma Chlumčanského mám jedinou dcerku, Maxmiliánu Konstantii ve Slivicích, co brzy zemřela, ale měl mít ještě dva synky, co brzy zemřeli, a Kateřinu, co se pak dvakrát provdala (mám jen první její svatbu)
Taky Jindřich měl mít synka, co brzy zemřel, mám jen náhrobek v kapli v Trhových Dušníkách, ale ani narození, ani úmrtí. (Jindřichovu svatbu se Sofií Lidmilou z Újezda a narození dcery Anny Marie mám, její smrt údajně 1713 ale ne, Jindřichovu smrt ano, ale jeho vdovy ne, smrt jeho bratra Václava 1722 ano.)
Moc prosím, nenarazili jste na nějaký křest Chlumčanských na Příbramsku nebo v Praze (a klidně i jinde), případně i svatbu (mám jen svatbu jedné dcery, s Bořivojem Adamem Měsíčkem na Příbrami) nebo úmrtí (mimo Jindřicha 1706 a Václava 1722)?

Předem děkuji za pomoc!
Veronika1976
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob čer 03, 2017 16:04
Oblast pátrání: Praha, Příbram, Mníšek od Brdy

Re: Chlumčanští z Přestavlk na Příbramsku

Příspěvekod Zora » sob čer 03, 2017 18:29

tady jsou nějaké údaje, pokud neznáte, třeba to pomůže.
http://referaty-seminarky.cz/chlumcansti-z-prestavlk/
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Chlumčanští z Přestavlk na Příbramsku

Příspěvekod Veronika1976 » ned čer 04, 2017 14:04

Ten text je heslo Martina Koláře z Ottova slovníku naučného. S tím myslím začíná každý, kdo se chce o Chlumčanských něco dozvědět. Jsou tam skutečně údaje, které jsem dodnes nenašla (třeba že měl Jiří Chlumčanský pohledávku u Ladislava ze Šternberka), ale také mnoho chyb. Každopádně vše, co tam bylo, jsem se snažila od začátku využít. Pátrám po Chlumčanských od devadesátých let minulého století. :o)
Potřebovala bych údaje z matrik, pokud existují, proto se ptám, zda na ně někdo někde náhodou nenarazil.
Veronika1976
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob čer 03, 2017 16:04
Oblast pátrání: Praha, Příbram, Mníšek od Brdy

Re: Chlumčanští z Přestavlk na Příbramsku

Příspěvekod Zora » ned čer 04, 2017 14:20

ok, beru na vědomí, Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Chlumčanští z Přestavlk na Příbramsku

Příspěvekod Veronika1976 » ned čer 04, 2017 14:27

Moc děkuju za snahu mi pomoct!
Veronika1976
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob čer 03, 2017 16:04
Oblast pátrání: Praha, Příbram, Mníšek od Brdy


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků