Polští vojáci na Valašsku 17.století

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Polští vojáci na Valašsku 17.století

Příspěvekod fotrous » sob dub 15, 2017 23:14

Při pátrání po mých předcích jsem došel až do roku 1669, kdy se odečtem věku úmrtí od data úmrtí narodil jistý Lucas Malikowski.
Protože zemřel těsně po narození syna, jež je mým předkem a který si zkrátil jméno na Malik, dnes Malík, a protože jsem se dočetl,
že v těch dobách byli na Valašsku polští vojáci a tento můj nejstarší předek mohl být jedním z nich, mám tyto dotazy:
1. Existují nějaké vojenské záznamy z těch let a regionu?
2. Je možné hledání ve starých polských záznamech, ať již vojenských nebo matričních?

Děkuji
fotrous
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 15, 2017 22:44
Oblast pátrání: Valašské Meziříčí a okolí

Re: Polští vojáci na Valašsku 17.století

Příspěvekod Dawid » ned dub 16, 2017 22:43

fotrous píše:1. Existují nějaké vojenské záznamy z těch let a regionu?
Z takhle ranné doby rozhodně ne. Při troše štěstí v pramenech najdete, že se někdy někde pohyboval nějaký oddíl, ale rozhodně ne jména jeho řadových příslušníků.

fotrous píše:2. Je možné hledání ve starých polských záznamech, ať již vojenských nebo matričních?
Ono problém je, že v 60. letech 17. století už jste obecně na hranici toho, kam vůbec sahají jakékoliv rozumné prameny. Evidence vojáků se v téhle době vedly jen omezeně a dochovány, pokud vím, nejsou (ani v Polsku, ani v Habsburské monarchii). A matriky (myšleno opět ty, co se dochovaly) vám taky vesměs všude teprv v téhle době začínají.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Polští vojáci na Valašsku 17.století

Příspěvekod fotrous » pon dub 17, 2017 9:31

Děkuji za odpovědi. V podstatě jsem dospěl k témuž závěru. Jdu s věnovat rozšíření rodokmenu do šířky přes ženské přispívatele k mé DNA. :D
fotrous
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 15, 2017 22:44
Oblast pátrání: Valašské Meziříčí a okolí


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků