Dohledání rodové linky za symbolickou odměnu

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Dohledání rodové linky za symbolickou odměnu

Příspěvekod freelex » pát dub 14, 2017 10:39

Pěkný den :-),
před pár měsíci jsem se pustil do hledání svých předků (linie nositelů příjmení). Dostal jsem se do roku cca 1710, ale tam už se ztrácím. Nedokážu přesně určit ani datum narození, ani datum úmrtí a ačkoliv jsem v matrikách objevil i starší záznamy s příjmením, tak jsem je nedokázal zařadit. Do toho mě tlačí škola, takže času moc není. Doposud nalezení předkové si myslím, že jsou zařazeni správně a vzhledem k datu, kam jsem došel, si myslím, že mnoho generací už do "konce" matrik nezbývá.

Proto se nyní obracím s žádostí o pomoc k někomu, koho pátrání a bádání v matrikách, a třeba i mimo ně, baví, kdo je zvládne číst a umí se v nich orientovat. Zajímají mě předkové co se týče pradědů, jejich manželek, popřípadě jejich dětí. Jelikož stále studuji, mohu nyní nabídnout jako odměnu jen symbolickou částku 300kč.

Pokud by někdo byl ochotný pomoci, tak prosím pište do zpráv. Děkuji
freelex
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát led 13, 2017 21:43
Oblast pátrání: Branky na Moravě, Býškovice, Mrlínek

Re: Dohledání rodové linky za symbolickou odměnu

Příspěvekod kimes » čtv dub 20, 2017 7:41

Proto se nyní obracím s žádostí o pomoc k někomu, koho pátrání a bádání v matrikách, a třeba i mimo ně, baví, kdo je zvládne číst a umí se v nich orientovat. Zajímají mě předkové co se týče pradědů, jejich manželek, popřípadě jejich dětí. Jelikož stále studuji, mohu nyní nabídnout jako odměnu jen symbolickou částku 300kč.

Pokud by někdo byl ochotný pomoci, tak prosím pište do zpráv. Děkuji[/quote]
Vážený mladý kolego,
Vaše žádost je velice neurčitá, zkuste ji konkretizovat - alespoň pokud jde o oblast pátrání a období. Na tomto webu je spousta ochotných a znalých lidí, kteří Vám rádi pomůžou, aniž by se ptali "co za to?". Uveďte svoji žádost/prosbu znovu a jsem přesvědčen, že se dočkáte odpovědi.
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Dohledání rodové linky za symbolickou odměnu

Příspěvekod Zora » čtv dub 20, 2017 8:11

Já bych doplnila
- není třeba mít komplet životopis "zítra". Genealogie je záliba, která Vás může doprovázet celý život.
Máte dvě možnosti
- buď se obrátit na profesionála, kde zaplatíte slušnou sumu - na to si po studiu ale vyděláte,
-nebo místo peněz vložíte do pátrání trochu vašeho času - podle možností.
Získáte tím postupně spoustu přesných údajů, naučíte se sám vyhledávat a číst v matrikách a v neposlední řadě zjistíte, že mnoha ochotným lidem vůbec nejde o peníze , ale rádi se podělí o své znalosti a předají Vám své zkušenosti.

Už jsem několik rodokmenů i študákům vyhledala, bez nároku na cokoliv, ale potřebuji vnímat cosi jako sdílený zájem - rozhodně bych asi nedělala rodokmen někomu, kdo " chce mít rodokmen neb je to in".
A věřte, že i zkušené genealogy stojí tohle hledání spoustu času, pak se člověk asi rozmýšlí, kdy pomoci.


Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Dohledání rodové linky za symbolickou odměnu

Příspěvekod milanstrempek » čtv dub 20, 2017 19:24

Súhlas s pani Zorou a s Kimes. Keď sa do toho pustíte, nepustí Vás to ani po rokoch a stále viac Vás to vťahuje. Je to krásna záľuba a veľmi dlhé a povedal by som aj náročné učenie, no stojí za to. Aj mne veľmi pomáhajú z tohoto fóra v Čechách či na Slovensku. Vždy keď neviem niečo nájsť, či nerozumiem tomu opýtam sa, ale veľa si nájdem aj sám aj popri iných povinnostiach.
Držím palce.
Milan
milanstrempek
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 09, 2017 13:12
Oblast pátrání: okres Přerov-Olomouc, okolie Tachlovíc


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků