VYŘEŠENO Dohledat místo narození v Praze

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Dohledat místo narození v Praze

Příspěvekod SangInnocent » čtv dub 13, 2017 16:12

Dobrý den,
většina rodiny mi šla hledat jako po másle, ale zasekla jsem se zcela na pradědečkovi. Vím jen jméno a rok narození (1913), že se zřejmě narodil v Praze, určitě tam vystudoval na inženýra VŠE a kde zemřel..

Vím, že jeho dcera (má babička) se narodila také v Praze, kde jsem si původně chtěla vyžádat její rodný list, abych zjistila jeho místo narození jakožto rodiče... bohužel můj otec má u ní v rodném listě jen Praha... a Praha má miliardu matrik a z hlediska jejího data narození (1943) uzavřených, takže to ani na internetu nemůžu zkoušet naslepo. Existuje nějaké souhrnná matrika pro Prahu? Šance, jak najít člověka narozeného v roce 1943 kdesi v Praze? Až přes ní bych se mohla k pradědovi dostat.. jinak nevím, jak ho najít (a celou jeho rodinou větev). Na náhrobku místo narození není, úmrtní list mi nedají bez rodného listu babičky, myheritage k němu nic nenašlo.. VŠE nemá staré seznamy studentů... takže bohužel nevím, jak postupovat. Děkuji za jakoukoliv radu.
Naposledy upravil SangInnocent dne pát dub 14, 2017 10:14, celkově upraveno 1
SangInnocent
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv dub 13, 2017 15:47

Re: Dohledat místo narození v Praze

Příspěvekod sanssouci » čtv dub 13, 2017 17:22

Digitalizované pobytové přihlášky pražského policejního
ředitelství (konskripce) 1850-1914

http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?session ... e973f1a8c2

http://www.nacr.cz/
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Dohledat místo narození v Praze

Příspěvekod Zora » čtv dub 13, 2017 17:36

Předek asi nestudoval přímo na VSE

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE, anglicky University of Economics, Prague) je veřejná vysoká škola zaměřená na výuku ekonomických oborů se sídlem v Praze, jedna z fakult je umístěna v Jindřichově Hradci. Byla založena v roce 1953 a dnes je největším univerzitním pracovištěm ekonomického zaměření v České republice.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vysok%C3% ... A1_v_Praze

edit
ve stejném článku pak:
Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) byla zřízena v roce 1919,[14] při její reorganizaci v roce 1929 došlo k prodloužení studia na čtyři roky a VŠO byla definitivně včleněna do svazku ČVUT a bylo potvrzeno „stavovské označení“ inženýr (Ing.) pro absolventy. V roce 1934 VŠO získala pravomoc udílet doktorát věd obchodních (RCDr.)[15] a o pět let později, v roce 1939 byla VŠO společně s ostatními českými vysokými školami uzavřena nacisty (17. listopad 1939). Její činnost byla obnovena s koncem války v roce 1945.
Po komunistickém převratu v roce 1948 proběhly čistky mezi učiteli i studenty a VŠO byla přejmenována na Vysokou školu věd hospodářských (VŠVH).

hledal jste absolventy na ČVUT?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Dohledat místo narození v Praze

Příspěvekod SangInnocent » čtv dub 13, 2017 17:45

Dobrý den,
moc děkuji za tipy, naprostou náhodou se mi ho ale před půl hodinou povedlo díky myheritage dohledat:).
SangInnocent
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv dub 13, 2017 15:47

Re: Dohledat místo narození v Praze

Příspěvekod Zora » čtv dub 13, 2017 17:54

hm, tak si dejte k oběma příspěvkům vyřešeno, ať nemarním(e) čas zbytečně.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků