narození Sewerína Wokůrky VYŘEŠENO

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

narození Sewerína Wokůrky VYŘEŠENO

Příspěvekod Vokůrka Jiří » stř bře 29, 2017 2:15

Dobrý den, dostal jsem se do slepé uličky a nevím jak pokračovat dále. Roku 27.2 1797 se narodil Wojtěch Wokůrka https://digi.ceskearchivy.cz/DA?doctree ... 2&page=212 (vlevo dole) Sewerínovi Wokůrkovi domkáři z Fanfír a Kateřině Vojíkové ze Sedlce. Co jsem ještě dohledal je smrt Sewerína 27.8. 1989 https://digi.ceskearchivy.cz/DA?doctree ... 7&page=174 pátý řádek od spoda , zemřel v 55ti letech...narodit by se měl tedy v roce 1754, ale už jsem jeho narození nedohledal. Hledal jsem zde https://digi.ceskearchivy.cz/DA?doctree ... 0&page=259 . Mužete mi s tím prosím někdo pomoci. Děkuji vám za každou radu.
Naposledy upravil Vokůrka Jiří dne pát bře 31, 2017 4:09, celkově upraveno 1
Vokůrka Jiří
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv úno 16, 2017 3:42
Oblast pátrání: jižní čechy / Dříteň

Re: narození Sewerína Wokůrky

Příspěvekod Stoupa2000 » stř bře 29, 2017 7:56

Dobrý den,
zkoušel jste to srovnat s gruntovními knihami? Tam sice datum narození asi nebude, ale aspoň zjistíte jak se majetek kde byl usedlý převáděl.
Stoupa2000
 
Příspěvky: 143
Registrován: čtv čer 09, 2016 17:06
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Ejpovice, Červený Hrádek (PM), Sedlec (PS), Praha - Vinohrady, Pankrác, Rovensko pod Troskami (SM), Tedražice (KT), Řevničov (RK)

Re: narození Sewerína Wokůrky

Příspěvekod Zora » stř bře 29, 2017 8:02

Měl byste zkusit hledat nejprve svatbu Severína.

Ta by se měla konat u nevěsty - Kateřiny Vojíkové ze Sedlce.
U svatby by měl být zapsán původ ženicha.
Věk u úmrtí je často velmi nepřesný, +- 5 let, ale občas jsou ty rozdíly vyšší.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození Sewerína Wokůrky

Příspěvekod janamic » stř bře 29, 2017 10:22

Váš Severín byl příslušný k libějovickému panství - hledejte i v seznamech poddaných - obec Těšínov. Letmo jsem je na seznamy podívala, ale většinou chybí úvodní seznam vesnic a paginace, tak je to záležitost vyžadující více času.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků