VYŘEŠENO: Narození - 17. století - Nesvačily (okr. Příbram)

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO: Narození - 17. století - Nesvačily (okr. Příbram)

Příspěvekod MatheusKopecky » pát bře 03, 2017 12:01

Dobrý den,
rád bych pomoc ohledně hledání mých předků, mých nejstarších předků, kteří pocházejí z okolí Rožmitálu pod Třemšínem. Začnu ze široka. Můj nejstarší známý předek se jmenoval Václav Dražan. Narodil se 3.10.1677 v Nesvačilech pod Třemšínem, tedy na okr. Příbram. Ze záznamu jak u svatby, tak i u narození jsem našel, že je synem Bartoloměje a Marie z Nesvačil. Pakliže vezmu v úvahu narození výše zmíněného Václava v roce 1677, vyplývá, že Bartoloměj se musel narodit někdy kolem roku 1650, samozřejmě plus mínus 5 let. Tehdy se lidé málo stěhovali a pokud, tak v blízkém okolí. Nejstarší matriky narození, svateb a úmrtí v této oblasti začínají v roce 1640. Farní obvod Bubovice v tomto období zahrnuje více než 25 obcí, včetně Nesvačil a jediný jedinci nesoucí příjmení Dražan se skutečně rodí v Nesvačilech. Našel jsem, že v roce 1650 a v roce 1652 se v Nesvačilech narodili děti Anna a Václav Dražanovi, otcem je Vít DRAŽAN a matkou Kateřina. Nenašel jsem ale Bartoloměje, je možné že se na něj opomnělo? Je možné, že Bartolomějův otec je skutečně Vít DRAŽAN, který má s Kateřinou děti ve stejně obci z jaké Bartoloměj pochází (v žádných jiných obcích v okolí jsem příjmení DRAŽAN nenašel) a navíc v době, která by odpovídala narození Bartoloměje? Když vezmu v potaz, že dnes jsou Nesvačily spíše osadou a žije zde dnes pouhých 25 stálých obyvatel, kolik asi musela mít obec obyvatel v roce 1650? Pro srovnání stejně velký a nedaleký Láz měl tehdy pouze 7 chalup. Proto se Vás ptám, opravdu může být výše zmíněný Vít DRAŽAN otec Bartoloměje? Mohu ho s největší pravděpodobností brát jako svého přímého předka, nebo je to pouze sci-fi?
Děkuju všem
Naposledy upravil MatheusKopecky dne sob bře 04, 2017 12:17, celkově upraveno 1
MatheusKopecky
 
Příspěvky: 322
Registrován: čtv čer 23, 2016 12:01
Oblast pátrání: Horní Láz, Horní Bučice, Kutná Hora,

Re: Narození - 17. století - Nesvačily (okr. Příbram)

Příspěvekod Věra Mátlová » pát bře 03, 2017 20:51

Podle mojí konstrukce (na základě urbáře a gruntovnic rožmitálského panství) to vypadá následovně:


Obrázek

Bartolomějův bratr Jan je můj 7x praděd.
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Narození - 17. století - Nesvačily (okr. Příbram)

Příspěvekod MatheusKopecky » sob bře 04, 2017 11:01

Tak to je neuvěřitelné, strašně děkuji moc, že jsem si i potvrdil teorii a ještě bych se Vás chtěl zeptat, že tedy náš nejstarší známý předek je tedy Pavel Dražan?
MatheusKopecky
 
Příspěvky: 322
Registrován: čtv čer 23, 2016 12:01
Oblast pátrání: Horní Láz, Horní Bučice, Kutná Hora,

Re: Narození - 17. století - Nesvačily (okr. Příbram)

Příspěvekod Věra Mátlová » sob bře 04, 2017 11:38

Vypadá to tak :)
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Narození - 17. století - Nesvačily (okr. Příbram)

Příspěvekod MatheusKopecky » sob bře 04, 2017 12:13

Úžasný, mám z toho druhý Vánoce :D
MatheusKopecky
 
Příspěvky: 322
Registrován: čtv čer 23, 2016 12:01
Oblast pátrání: Horní Láz, Horní Bučice, Kutná Hora,


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků