Vyřešeno - Vídeň - Pátrám

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Vyřešeno - Vídeň - Pátrám

Příspěvekod oja » ned úno 12, 2017 19:58

Dobrý den, chtěl bych moc poprosit někoho kdo umí hledat v rakouských záznamech. Jsem genealog začátečník. Snažil jsem se něco najít podle příspěvků co tu již jsou, ale neumím vůbec německy :/ . Z české strany jsem našel snad už vše.

Jedná se mi o to, že můj pra pra děda žil ve Vídni se svou manželkou a porodili tu syna(mého dědu).

pra pra děda : Alois Knížek 1883 (1.prosinec

O smrti pra pra dědu nic nevíme, jen to že zahynul v 1sv. za RU . V ČR archivech po něm není ani zmínka, ale v obci Hradešín odkud měl pocházet je pomník padlým v 1sv. a tam je jeho jméno uvedeno.

Doufám v nalezení oddacího listo, popřípadě nějakého vojenského záznamu nebo čehokoliv..

Moc prosím o pomoc a předem všem děkuji!
Naposledy upravil oja dne stř úno 15, 2017 10:47, celkově upraveno 1
oja
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 12, 2017 19:42
Oblast pátrání: Jevišovice, Prostějov, Hradešín, Klenovice na Hané

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod oja » ned úno 12, 2017 20:00

Datum sňatku vím z matriky, kde farář později připsal k jejímu narození, že se vdala ve Vídni
Naposledy upravil oja dne stř úno 15, 2017 10:48, celkově upraveno 1
oja
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 12, 2017 19:42
Oblast pátrání: Jevišovice, Prostějov, Hradešín, Klenovice na Hané

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod Zora » ned úno 12, 2017 20:24

Zkuste sem, prosím, vložit skeny dokladů, které jste našel.

Hledala jsem na faře Erdberg

http://www.data.matricula.info/php/view ... efc739f13f

v dubnu roku 1911 jsem tam nikoho takového nenašla.

Erdberg byla i čtvrt, takže třeba se něco zaměnilo.
Vždy je lépe, když data jsou čtena přímo z dokladů.

co se týká padlého vojáka, zkoušel jste VHA seznamy padlých?
Z

http://www.vuapraha.cz/fallensoldierdatabase
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod oja » ned úno 12, 2017 21:05

Doklady vám zasílám na mail :)

Na faře Erdberg se měl narodit jejich syn, nevím zda se tam 100% brali :(

VHA jsem již zkoušel a nemohl jsme nic najít, proto se obracím sem zda někdo neumí pátrat na rakouské straně :/
oja
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 12, 2017 19:42
Oblast pátrání: Jevišovice, Prostějov, Hradešín, Klenovice na Hané

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod Zora » ned úno 12, 2017 21:16

hledala jsem v matrice N syna nar. duben 1911.

odkaz je na matriku narozených
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod zeter » ned úno 12, 2017 22:47

zde Alois Knížek v seznamu ztrát (Verlustliste 1915, Nr. 138, str. 21), jako zraněný

http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handl ... 1/29610983

(rok narození skutečně 1883, Český Brod, Hradešín)
zeter
 
Příspěvky: 3304
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod Zora » ned úno 12, 2017 22:50

narození syna se po upřesnění zadání podařilo ve Vídni najít, zbývá dohledat svatbu rodičů, ale padá mně rakouská matricula.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod zeter » ned úno 12, 2017 23:05

(mně taky, poslední dobou nepříjemně často :-(
zeter
 
Příspěvky: 3304
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod Zora » ned úno 12, 2017 23:08

no, nakonec to vyřešil prohlížeč, zavřely se všechny otevřené stránky a znovu už to šlo, takže i svatbu jsem kolegovi našla - vzhledem k tomu, že je to ještě skoro živé, tak to na přání nezveřejňuji. .

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod zeter » ned úno 12, 2017 23:11

ha, tak jsem v seznamu ztrát našel ještě jednoho Aloise Knížka, možná je to týž (stejný ročník narození a vůbec), akorát už v seznamu nr. 74, z prosince 1914, a zde veden rovnou jako mrtvý.

http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handl ... 1/28672253
zeter
 
Příspěvky: 3304
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod Zora » ned úno 12, 2017 23:15

dobrá práce, :D to by mohl být ten správný, kolega psal, že synek přišel o otce v útlém věku. Syn se narodil 1911.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod zeter » ned úno 12, 2017 23:20

no teď je otázka, jestli skutečně v Hradešíně bylo několik Aloisů Knížků nar. v r. 1883 a jeden padl už v r. 1914 a druhý byl o pár měsíců později zraněn (mimochodem stejný pluk i regiment), nebo jestli je to jen zmatek a šlendrián v Seznamu ztrát.
zeter
 
Příspěvky: 3304
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod Zora » ned úno 12, 2017 23:23

Vzhledem k tomu, že v kartotéce padlých VHA není žádný Alois, a ten hledaný to měl složitější, narodil se v Hradešíně, ale bydlel ve Vídni, tak bych řekla, že by to i mohl být on. Kdo ví, jak ho vlastně vedli...
V kartotéce padlých je pouze jeden z Hradečína a má jiné křestní jméno i rok narození.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod oja » ned úno 12, 2017 23:49

Chtěl bych moc moc poděkovat uživatelům Zora a zeter!! Strašně moc to pro mě znamená :) No Ten nález s tím úmrtím je dost pravděpodobný, protože praděda se stal již v útlem věku sirotkem.

Ještě bych se chtěl zeptat co vlastně ten zápis znamená:
Knížek Alois ErsRes., k. k. LIR. Nr. 10,9. Komp., a na konci tot.

Děkuji za vysvětlení a ještě jednou moc děkuji za vynikající práci!!
oja
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 12, 2017 19:42
Oblast pátrání: Jevišovice, Prostějov, Hradešín, Klenovice na Hané

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod zeter » ned úno 12, 2017 23:57

Ersatzreservist k. k. Landwehrinfanterieregiment Nr. 10, 9. Kompagnie (náhradní záložník, c. k.. zeměbranecký pěší pluk č 10, 9. setnina)... tot = mrtev

http://www.vhu.cz/kde-patrat-po-svych-p ... ove-valce/
.
zeter
 
Příspěvky: 3304
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Další

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků