Vyřešeno - Vídeň - Pátrám

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod oja » pon úno 13, 2017 20:37

zeter píše:ha, tak jsem v seznamu ztrát našel ještě jednoho Aloise Knížka, možná je to týž (stejný ročník narození a vůbec), akorát už v seznamu nr. 74, z prosince 1914, a zde veden rovnou jako mrtvý.

http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handl ... 1/28672253



Moc děkuji za pomoc, našel jsem i o tom regimentu pdf s jejich osudem, pokud budete chtít nahraji ho sem :)

Jen sem se chtěl zeptat na ty 2 nálezy Alois Knížek se stejnými indiciemi, přikláním se k tomu, že ten můj je ten první protože pra děda byl sirotek od útlého věku. Ale nemohu to nějak zistit... Nemůže to být náhoda, zapletení jmen, že se objevili ty samé indicie, narození atd...??

Jinak VHU i rakouský registr jsem už poslal mail tak uvidím :)
oja
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 12, 2017 19:42
Oblast pátrání: Jevišovice, Prostějov, Hradešín, Klenovice na Hané

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod zeter » úte úno 14, 2017 9:01

s těmi dvěma Aloisi těžko říct; buď je to jedna osoba zapsaná omylem dvakrát, a nebo - a to vůbec není nepravděpodobná varianta, možná dokonce pravděpodobnější než ten omyl - bylo rodin Knížkových v Hradešíně víc a tohle jsou v jednom roce narození stejnojmenní bratranci nebo tak něco (už jsem na podobné "dvojníky" párkrát narazil). Uvidíte, co vám odpoví z VHÚ, a co případně potom najdete v matrice.
zeter
 
Příspěvky: 3299
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod Zora » úte úno 14, 2017 9:04

v kartotece padlých VHA je Knížek z Hradečína, jiného křestního jména a roku narození - možná by stálo za to, to později prozkoumat - jejich vzájemnou příbuznost.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeň - Pátrám

Příspěvekod oja » úte úno 14, 2017 10:51

Předpokládám, že ten co hned umřel je můj příbuzný a ten druhý možná vzdálený :/ uvidím :/
oja
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 12, 2017 19:42
Oblast pátrání: Jevišovice, Prostějov, Hradešín, Klenovice na Hané

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků