VYŘEŠENO - DÍK Hledám narození Fulnek cca 1812-1814

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO - DÍK Hledám narození Fulnek cca 1812-1814

Příspěvekod Zora » pát úno 03, 2017 7:52

K nalezenému úmrtí
2. aug. 1873 Rosalie Laminger , rozená Villert, ve věku 59 let
narozená ve Fulneku, zemřelá v Malackách
se marně snažím pomoci najít narození

Jedná se o předka naší kolegyně z Rakouska.


https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... NWL?mode=g

Našla jsem pouze tuto matriku - zde odkaz na index
http://vademecum.archives.cz/vademecum/ ... 3&scan=271
Snad se tam hledané příjmení i objevuje (psáno s W) , ale ne křestní jméno Rosálie.

Neorientuji se tak dobře v matikách Vademecum, existují i další matriky, ve kterých bych měla hledat?

Děkuji a každou radu, pomoc, posunutí, už se nad tím trápím několik dnů.

Zora
Naposledy upravil Zora dne stř úno 08, 2017 16:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Re: Hledám narození Fulnek cca 1812-1814

Příspěvekod mfal62 » sob úno 04, 2017 14:32

Zdravím Zoro,
Vám pomůžu rád, protože máte vazby na Loštice :-)
a taky v archivu Opava/Olomouc jsem skoro pořád ...

* 5.10.1814 Rosina Willert, Jerlochovice č. 19 (farnost Fulnek)
otec: Franz Willert, Schneidermeister
matka: Magdalena des + Joseph Schrek (opravdu Šrek - čtu to dobře?) Hauslers Tochter von Jastersdorf (Jestřabí ?)
=> máte zápis svatby - souhlasí jména rodičů?
=> Rosina -> Rosalia je myslím přijatelná záměna?

vlevo dole
http://vademecum.archives.cz/vademecum/ ... 63&scan=32

pro zajímavost ještě odkaz na index W - Jerlochovice
Wöllert Rosina -> Folio 41 (v indexu je příjmení zapsáno trochu jinak, všiml jsem si podobného případu také přímo ve Fulneku)
http://vademecum.archives.cz/vademecum/ ... 3&scan=102

zdraví
Miroslav
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: Hledám narození Fulnek cca 1812-1814

Příspěvekod Zora » úte úno 07, 2017 18:36

Miroslave, nesmírně Vám děkuji, ihned přeposílám kolegyni, určitě odpoví sama :-)))

Pěkný večer a ještě jednou díky.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám narození Fulnek cca 1812-1814

Příspěvekod Zora » úte úno 07, 2017 18:38

Samozřejmě děkuji i kolegyni Alenas, jdu to prozkoumat komplet , hezký večer všem

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám narození Fulnek cca 1812-1814

Příspěvekod mfal62 » úte úno 07, 2017 18:50

matrika inv. č. 1100 má tři části:
Fulnek město, Fulnek horní předměstí, Fulnek dolní předměstí - každá z nich má svůj index
"město" a "horní předměstí" jsem procházel dost podrobně v letech 1810-1820 a usoudil jsem, že na indexy je spolehnutí,
našel jsem tam i později dopsané záznamy

vesnice Jerlochovice časem splynula s Fulnekem - nevím přesně kdy, ale ten záznam vypadá dle mého názoru slibně

pokud by to přece jen nebylo ono, bude nutné projít indexy všech ostatních vesnic z farnosti Fulnek

zdraví
Miroslav
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: Hledám narození Fulnek cca 1812-1814

Příspěvekod Zora » úte úno 07, 2017 18:54

Miroslave, zatím je problém v tom, že kolegyně Grete má k dispozici asi pouze onen úmrtní zápis. Čili nevím, zda má ještě nějaké další informace, (např. jména rodičů) hledanou Rosálii našla kolegyně v matrikách Uher... budeme muset hledat a projít možné indicie. Jakmile se ozve, dám samozřejmě vědět, upozornění jsem už odeslala .

Moc si vážím pomoci, i navigace v matrikách, opavské vademecum není mou nejsilnější stránkou :-)))

Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám narození Fulnek cca 1812-1814

Příspěvekod Zora » stř úno 08, 2017 16:35

Kolegyně Grete moc děkuje,
zkusí si dohledat další informace, (event. úmrtí či svatbu této ženy), ale zatím se zdá, že by se mohlo jednat o hledanou předkyni.

Stejně tak pomohly odkazy na "okolní" matriky, pro kolegyni z Rakouska je to velmi cenná pomoc při dalším hledání kolem rodu Villert.


Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - DÍK Hledám narození Fulnek cca 1812-1814

Příspěvekod Ondrick » pát kvě 10, 2019 23:42

také mám mezi předky Willerty z Gerlsdorfu (Jerlochovice)...a dokonce se týkají i stejné rodiny z Jerlochovic č.p.19...vše sedí, akorát matka nebyla Magdalena Schrek, ale Schenk (toto příjmení se v této oblasti vyskytuje) ze Stachovic.

Ondrick
Ondrick
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte srp 01, 2006 8:35
Bydliště: Přerov

Re: VYŘEŠENO - DÍK Hledám narození Fulnek cca 1812-1814

Příspěvekod Zora » sob kvě 11, 2019 0:28

Ondrick píše:také mám mezi předky Willerty z Gerlsdorfu (Jerlochovice)...a dokonce se týkají i stejné rodiny z Jerlochovic č.p.19...vše sedí, akorát matka nebyla Magdalena Schrek, ale Schenk (toto příjmení se v této oblasti vyskytuje) ze Stachovic.

Ondrick


Přeposílám kolegyni do Rakouska. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník