Český předek Benda

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: Český předek Benda

Příspěvekod MichalRodinaBendaPL » úte led 17, 2017 20:55

Wstawiam poniżej zdjęcie aktu (nr 37 lewy górny róg) z ślubu Józefa Benda z Marianną Karmańską (wdowa po Kotkowskim Janie) rok 1836 w Łodzi. Po dokładnym sprawdzeniu rodzice Józefa - Daniel i Dorota z Dahnielów już nie żyli w 1836 r., ale nie wiem czy zmarli w Czechach czy w Polsce.

Google:
Přimlouvám se pod obrázkem zákona (37 levý horní roh) ze svatby Josef Benda Marianna Karmanska (vdovou Johna Kotkowskim) 1836 v Lodži. Po důkladném kontrole rodiče Josepha - Daniel a Dorothy Dahnielów už mrtvý v roce 1836. Ale já nevím, zda mrtví v České republice nebo v Polsku.

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =691&y=179
MichalRodinaBendaPL
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 14, 2017 19:50
Oblast pátrání: Dobrý den, já hledají pomoc genealogists. Název můj předek byl Daniel Benda a přišli do polské vesnice Skalsko. Podle polských metriky si vzal Josef Benda se narodil v Skalsku asi 1803 let. Jeho rodiče byli Daniel Bedna a Dorothy Dahnielów, který emigroval do Lodže s Skalská.

Re: Český předek Benda

Příspěvekod Dawid » stř led 18, 2017 0:36

MichalRodinaBendaPL píše:Daniel i Dorota z Dahnielów już nie żyli w 1836 r., ale nie wiem czy zmarli w Czechach czy w Polsce.
Daniel v r. 1836, při synově svatbě (podczas jego ślubu), rozhodně (zdecydowanie) ještě žil. Matrika přece píše, že jde (chodzi) o člověka "tu w Łodzi zamieszkałego". Pouze (tylko) o Dorotě mluví jako o "iuż zmarłey".
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků