matrika k indexu

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

matrika k indexu

Příspěvekod vjr » pon pro 26, 2016 16:56

Zdravím,

podle zápisu v Indexu Litoměřice/Kopisty sig. 150/B • I-N, I-O, I-Z • 1785 - 1895
http://vademecum.soalitomerice.cz/vademecum/permalink?xid=09ddd7cea03b9b8d:4e496e4e:12216bae987:-7a8e&scan=127#scan127
zemřelo v Kopistech mezi lety 1888*1906 několik mých předků.
Jejich zápisy by měly být v Matrice XVIII, kterou ovšem pro Kopisty archiv v Litoměřicích nezná a Matriky Oddaných a zemřelých jakoby rokem 1734 končily.
Pochopitelně jsem prohlédl i záznamy pro České Kopisty, Nové Kopisty = Německé Kopisty a okolní obce, ale bez výsledku.
Měl byste někdo nějaký nápad ?
Obec jako taková byla zbourána kvůli těžbě uhlí již před více než 40 lety.

Děkuji

vjr
vjr
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 10, 2016 18:38
Oblast pátrání: Hluboš, Vestec

Re: matrika k indexu

Příspěvekod artepa » pon pro 26, 2016 17:01

Dobrý večer,
dle mého názoru jsou matriky ještě na úřadě v Mostě:-)
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: matrika k indexu

Příspěvekod vjr » úte led 10, 2017 17:52

Dobrý den,
Také mne to na chvíli napadlo, ale zavrhl jsem tu myšlenku, domnívaje se, že přece v Matrice tak "čerstvé" zápisy,
které by odůvodňovaly její setrvávání na Magistrátu, nemohou být. Zkusím se tak zeptat.

Děkuji !

vjr
vjr
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 10, 2016 18:38
Oblast pátrání: Hluboš, Vestec

Re: matrika k indexu

Příspěvekod Pichnat4 » stř led 11, 2017 8:29

vjr píše:Dobrý den,
Také mne to na chvíli napadlo, ale zavrhl jsem tu myšlenku, domnívaje se, že přece v Matrice tak "čerstvé" zápisy,
které by odůvodňovaly její setrvávání na Magistrátu, nemohou být. Zkusím se tak zeptat.

Děkuji !

vjr

A právě to je špatný přístup, protože se počítá ochranná lhůta od posledního zápisu, určitě se obraťte tam a uspějete.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: matrika k indexu

Příspěvekod kolsi » stř led 11, 2017 9:11

Ještě mohu doporučit obrátit se na nejbližší SOkA. Já hledal matriky k nimž sice existuje v archivu index, ale jednotlivé knihy jsou podle SOA Litoměřice stále na matričním úřadě. Podle matričního úřadu naopak byly už předány do archivu. Měl jsem štěstí a v SOkA byly dohledány jejich druhopisy a potřebné záznamy mi bez problému přepsali do mailu.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků