rodokmen- jak dál?

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

rodokmen- jak dál?

Příspěvekod monoptalmos » pon lis 28, 2016 19:01

Prosím o radu. Nemohu se dostat v rodokmenu dál. Dohledal jsem svatbu předka, kde není žádná zmínka čí byl syn a odkud pocházel. Povoláním byl ovčák, snad vrchní. Dohledal jsem narození všech jeho potomků. Dohledal jsem záznamy o úmrtí jeho potomků a dohledal jsem i úmrtí jeho samého. Nikde není jediné slovo kdo byl jeho otec. Jedná se o rok cca 1790. Byl zřejmě poddaný Kolovratů. Poraďte prosím jak pokračovat dál. Děkuji M
Uživatelský avatar
monoptalmos
 
Příspěvky: 819
Registrován: úte led 03, 2012 13:00

Re: rodokmen- jak dál?

Příspěvekod monoptalmos » úte lis 29, 2016 19:50

Děkuji za radu, ale zapoměl jsem uvést, že se jedná o osobu (muže) jehož příjmení je vcelku běžné (na tu dobu) - Jelínek (Gelinek). V matrikách je to z nějvětší pravděpodobností nedohledatelné. V té evidenci ovčínů na panství (pokud existuje) by to mohlo jít, ale ty nejsou na internetu. Takže zase nic. U narozených dětí nemůžou pomoci kmotři. Pokud jde někdo někomu za kmotra musí jej znát? Nebo se pletu a v 18 stol. to neplatilo?
Děkuji
Uživatelský avatar
monoptalmos
 
Příspěvky: 819
Registrován: úte led 03, 2012 13:00

Re: rodokmen- jak dál?

Příspěvekod pierotto » ned pro 11, 2016 21:36

Já měl podobný problém s běžným příjmením v polské matrice, ale i v českých to je - čísla domů. Nedá se na to spolehnout na 100% - někdy se prostě stěhovali :) ale pokud je stejné příjmení nikdy se mi nestalo, že by se odstěhovali a nezůstala tam po nich rodina.
pierotto
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon říj 03, 2016 6:38
Oblast pátrání: Březůvky, Zlín, Valtice, Polsko, Syrovice, Čejkovice


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků