Odměny za obranu Brna

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Odměny za obranu Brna

Příspěvekod Tamy » stř říj 26, 2016 20:53

Po slavné obraně Brna proti Švédům vydal r. 1645 Ferdinand III. majestát, kterým odměnil město jako takové a jmenovitě nejstatečnější obránce. Šlo o nobilizace, erby apod. (Stejné majestáty vydal i pro Nové a Staré město Pražské a Archiv hlavního města Prahy je má na webu+ našla jsem je v knihách docenta Županiče.)
Podle informace z Moravského zemského archivu v Brně mají tento majestát uložený v Archivu města Brna. Nebo si mám prý nastudovat příslušnou literaturu.
Potřebuju poradit, jestli by se k tomuto majestátu dalo nějak dostat, bez toho abych musela do Brna jet. Potřebuju hlavně seznam odměněných, případně i jak byli odměněni. Nějaké tipy? Třeba na tu literaturu?
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22

Re: Odměny za obranu Brna

Příspěvekod Zora » úte lis 01, 2016 17:08

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29314
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Odměny za obranu Brna

Příspěvekod Tamy » stř lis 02, 2016 1:01

Zajímavé počtení, děkuji. Ale zatím jsem zjistila, že se mám zaměřit na studentskou legii. A k tomu v tomto dokumentu nic není. Ale zase jsem zahlédla v seznamu použité literatury zajímavé autory.
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků