Alžběta Kollar a její rodiče

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Alžběta Kollar a její rodiče

Příspěvekod Lvice » čtv zář 15, 2016 0:48

Dobrý den,
ztratila jsem nit pří hledání Ažběty Kollar a jejích rodičů, neměl by někdo nápad co ještě zkusit ? Mám tyto dva záznamy: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=90 - Anna Žižková, dcera Alžběty, zde záznam o jejích rodičích a prarodičích (vpravo dole), našla jsem ještě matčin sňatek v Hodoníně: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=142 (vlevo dole), narození Alžběty už jsem v Hodoníně nenašla, úmrtí otce (Michal Kollar) v Hodoníně také ne. Pokud by měl někdo radu či zkušenost, budu vděčná.
Díky, L.
Lvice
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv kvě 19, 2016 0:13
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Benešovsko (Teplýšovice, Humenec), Brno, Hodonín, Strážnice

Re: Alžběta Kollar a její rodiče

Příspěvekod Karla55 » čtv zář 15, 2016 5:12

Podívala bych se do indexů (a pokud nejsou, tak do matrik) na další děti a zda se v Hodoníně nevyskytují další Kollarové a Žižkové (Zsiskové) a jestli u nich není nějaká stopa. Zda mezi nimi není nějaká vazba, zda si nechodí za kmotry, jaké obce jsou u nich uvedeny, odkud mohli pocházet a přijít za prací do Hodonína.... U svatby je zmínka o povolení z Uher.
Při zběžném nakouknutí do I-N Hodonín 5335 obr. 193 a matriky N Hodonín 5309 obr. 111 šli Martin Žižka a Alžběta Kolar v r. 1891 za kmotry Marii (otec Jan Žižka, matka Anna Šuranská).
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Alžběta Kollar a její rodiče

Příspěvekod Lvice » čtv zář 15, 2016 14:19

Díky za odpověď, s větví Žižka není problém, tam už propojení dál do minulosti mám, problém je v té větvi Kollar (nádeník toulající se světem). Toho povolení jsem si všimla, díky za postřeh. Neví někdo, co indikuje ta zmínka o povolení sňatku z Uher?
L.
Lvice
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv kvě 19, 2016 0:13
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Benešovsko (Teplýšovice, Humenec), Brno, Hodonín, Strážnice


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků