Vyřešeno!!! Hledám místo narození předkyně (východní Čechy)

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: Hledám místo narození předkyně (východní Čechy)

Příspěvekod Sagitarius » pon pro 12, 2016 16:00

Dagmar Stepankova píše:Já hledám Josefa Rouska, dělníka z Horního Jelení, syna Jana Rouska, pohodného v Slatině se zdržujícího, a manželky jeho Rosalie, dcery po nebožtíkovi Benešovi (Benediktovi) Hyblovi tesaři z Liphav v okresu Ousteckém. Už jsem prošla spoustu matrik, ale marně.


Myslíte toho co se ženil 1853 v Havlovicích? Jeho narození se mi zatím také nepodařilo najít, i když při svatbě uvedl přesný věk. Ale otázka jestli správný.
Mimochodem, kolik jejich dětí máte nalezeno? Já 5 před svatbou. (přičemž u prvního a druhého uváděl Josef dvě jiná rodná příjmení matky. Ale to Hybl je dost pravděpodobně správně, v Dolních Libchavách se toto příjmení vyskytuje často)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Hledám místo narození předkyně (východní Čechy)

Příspěvekod storja » čtv led 05, 2017 22:41

Dobrý den,
možná pro vás mám stopu. Moje prababička byla rozená Rousková a její rod pochází ze Šonova u Nového Města nad Metují. Ve zdejších matrikách se příjmení Rousek vyskytuje v hojném počtu. Nedaleko Šonova je obec Libchyně. Nemohlo by to být to hledané místo na Lib? :)
Přeji vám hodně zdarů v pátrání a budu ráda, když dáte vědět, jak jste pochodil.
storja
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte dub 01, 2014 22:30

Re: Hledám místo narození předkyně (východní Čechy)

Příspěvekod TerkaV » pon led 09, 2017 14:24

Dobrý den, našla jsem narození Josefy Rouskové!
Napadlo mě podívat se do Českých Libchav, což je obec i farnost hned vedle Dolních Libchav, a tam jsem ji našla:

Matrika narozených České Libchavy 1821-1846 (sign. 2002), s. 1
Josefa, *17. 3. 1821 České Libchavy čp. 103, otec Jan Rousek, komediant, matka Anna, dcera France Ježka z Kvasin a Marie roz. Zelingrové.
TerkaV
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 09, 2017 8:39

Re: Hledám místo narození předkyně (východní Čechy)

Příspěvekod Mípa » pon led 09, 2017 14:46

storja píše:Dobrý den,
možná pro vás mám stopu. Moje prababička byla rozená Rousková a její rod pochází ze Šonova u Nového Města nad Metují. Ve zdejších matrikách se příjmení Rousek vyskytuje v hojném počtu. Nedaleko Šonova je obec Libchyně. Nemohlo by to být to hledané místo na Lib? :)
Přeji vám hodně zdarů v pátrání a budu ráda, když dáte vědět, jak jste pochodil.

Děkuji za tip, nakonec se zjistilo, že tomu tak není a má předkyně se narodila v Českých Libchavách :-)
Mípa
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 11, 2016 9:36
Oblast pátrání: Střední Čechy: Poděbradsko
Severní Čechy: Mostecko, Teplicko, Varnsdorf
Západní Čechy: Tachov
Jižní Čechy: Vimpersko
Východní Čechy: Plchovice
Severní Morava: Ostravsko, Třinecko
Jižní Morava: Oslavany, okolí Velké Meziříče

Re: Hledám místo narození předkyně (východní Čechy)

Příspěvekod Mípa » pon led 09, 2017 14:53

TerkaV píše:Dobrý den, našla jsem narození Josefy Rouskové!
Napadlo mě podívat se do Českých Libchav, což je obec i farnost hned vedle Dolních Libchav, a tam jsem ji našla:

Matrika narozených České Libchavy 1821-1846 (sign. 2002), s. 1
Josefa, *17. 3. 1821 České Libchavy čp. 103, otec Jan Rousek, komediant, matka Anna, dcera France Ježka z Kvasin a Marie roz. Zelingrové.

Moc děkuju, vytrhla jste mi trn z paty :-)
Mípa
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 11, 2016 9:36
Oblast pátrání: Střední Čechy: Poděbradsko
Severní Čechy: Mostecko, Teplicko, Varnsdorf
Západní Čechy: Tachov
Jižní Čechy: Vimpersko
Východní Čechy: Plchovice
Severní Morava: Ostravsko, Třinecko
Jižní Morava: Oslavany, okolí Velké Meziříče

Re: Vyřešeno!!! Hledám místo narození předkyně (východní Čec

Příspěvekod Dagmar Stepankova » úte led 31, 2017 20:49

Ano, myslím toho Rouska, který se ženil 1853 v Havlovicích s Kateřinou Štěpánek, ale až když nejstarší dceři bylo 12 let ... a těch dětí mám taky pět. Datum narození nemám, datum úmrtí taky ne, aspoň že ten sňatek.

Děkuju za pomoc všem; na Josefu Rouskovou se podívám. Mimochodem, ... manželka rozená Ježková z Kvasin - to bude asi z Kvasína (nedaleko Chrasti u Chrudimi), já tam teď hledám druhou větev.
Dagmar Stepankova
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř úno 10, 2016 9:47
Oblast pátrání: snaha o nalezení předků, kam až to půjde

Re: Vyřešeno!!! Hledám místo narození předkyně (východní Čec

Příspěvekod Dagmar Stepankova » čtv úno 02, 2017 15:41

Ještě k těm pohodným: u Ignáce Rouska (vnuka Jana Rouska, pohodného v Slatině) je jako svědek psána Anna manželka Jana Hořínka pohodnyho z Dachowa č. 66.
A matka tohoto Ignáce je ... po zemřelém Jakubmvi Štěpánkovi pohodnym z Viešie č. 33.
Dagmar Stepankova
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř úno 10, 2016 9:47
Oblast pátrání: snaha o nalezení předků, kam až to půjde

Re: Vyřešeno!!! Hledám místo narození předkyně (východní Čec

Příspěvekod Dagmar Stepankova » sob dub 29, 2017 19:07

Hledám na Horním Jelení a v matrice narození 495 list 559 je 14. 5. 1855 narozena Marie, dcera Josefa Šklíby a Josefy, rozené Rouskové.
Podařilo se vám najít zápis o narození Josefy?
Dagmar Stepankova
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř úno 10, 2016 9:47
Oblast pátrání: snaha o nalezení předků, kam až to půjde

Re: Vyřešeno!!! Hledám místo narození předkyně (východní Čec

Příspěvekod Mípa » úte kvě 02, 2017 5:53

Dagmar Stepankova píše:Hledám na Horním Jelení a v matrice narození 495 list 559 je 14. 5. 1855 narozena Marie, dcera Josefa Šklíby a Josefy, rozené Rouskové.
Podařilo se vám najít zápis o narození Josefy?

Ano, zde: Matrika narozených České Libchavy 1821-1846 (sign. 2002), s. 1
Josefa, *17. 3. 1821 České Libchavy čp. 103, otec Jan Rousek, komediant, matka Anna, dcera France Ježka z Kvasin a Marie roz. Zelingrové.
Mípa
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 11, 2016 9:36
Oblast pátrání: Střední Čechy: Poděbradsko
Severní Čechy: Mostecko, Teplicko, Varnsdorf
Západní Čechy: Tachov
Jižní Čechy: Vimpersko
Východní Čechy: Plchovice
Severní Morava: Ostravsko, Třinecko
Jižní Morava: Oslavany, okolí Velké Meziříče

Re: Vyřešeno!!! Hledám místo narození předkyně (východní Čec

Příspěvekod Sagitarius » stř kvě 03, 2017 20:09

Dagmar Stepankova píše:Hledám na Horním Jelení a v matrice narození 495 list 559 je 14. 5. 1855 narozena Marie, dcera Josefa Šklíby a Josefy, rozené Rouskové.

oprava: 14.11.1855
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Vyřešeno!!! Hledám místo narození předkyně (východní Čec

Příspěvekod Dagmar Stepankova » stř kvě 03, 2017 20:31

Ovšem, spletla jsem se. Je to 14. listopadu. Promiňte.
Dagmar Stepankova
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř úno 10, 2016 9:47
Oblast pátrání: snaha o nalezení předků, kam až to půjde

Re: Vyřešeno!!! Hledám místo narození předkyně (východní Čec

Příspěvekod Sagitarius » stř kvě 03, 2017 20:43

Dagmar Stepankova píše:Ovšem, spletla jsem se. Je to 14. listopadu. Promiňte.


No omlouvat se nemusíte, perfektní úlovek. U těchto putovních rasů je to vždy vzácnost něco najít. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Vyřešeno!!! Hledám místo narození předkyně (východní Čec

Příspěvekod Ondřej Fafejta » ned říj 13, 2019 22:04

Sagitarius píše:
Dagmar Stepankova píše:Ovšem, spletla jsem se. Je to 14. listopadu. Promiňte.


No omlouvat se nemusíte, perfektní úlovek. U těchto putovních rasů je to vždy vzácnost něco najít. :-)


na fórum Rody snížené dám někdy v budoucnu informace o Rouskových: beneš hýbl byl z Českých Libchav, kde se také v roce 1787 nachází narození jedné Rouskové a 1822-1825 úmrtí dvou Rousků, z toho jednoho TOmáše, který se narodil v Jelení jako syn právního posla
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Vyřešeno!!! Hledám místo narození předkyně (východní Čec

Příspěvekod Dagmar Stepankova » pon říj 14, 2019 7:35

Moc se těším na Rouskovy. Beneše Hýbla jsem v Českých Libchavách hledala a nenašla. Zkusím to znovu.
Dagmar Stepankova
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř úno 10, 2016 9:47
Oblast pátrání: snaha o nalezení předků, kam až to půjde

Re: Vyřešeno!!! Hledám místo narození předkyně (východní Čec

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pon říj 14, 2019 20:41

Dagmar Stepankova píše:Moc se těším na Rouskovy. Beneše Hýbla jsem v Českých Libchavách hledala a nenašla. Zkusím to znovu.

tak abyste nebyla zklamaná. Hýbla jsem nenašel, ale vzhledem k tomu, že v Českých Libchavách měla dítě Rozálie Hýblová, tak myslím, že to jsou ony. ale její svatbu s Rouskem jsem tam nenašel, to je pravda
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků