pátrání v chorvatsku

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

pátrání v chorvatsku

Příspěvekod makke » čtv čer 09, 2016 22:23

Dobrý den,

potřebuji dohledat nějaké údaje na území Chorvatska, konkrétně Otmar Buttoraz, narozen 28.8.1893 Kanfanar, najde se zde nějaká dobrá duše, která mi pomůže? Nevím, zda jsem schopna to dohledat sama, proto kdyby se našel někdo, kdo má s pátráním v Chorvatsku zkušenosti, tak se s ním finančně vyrovnám.
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: pátrání v chorvatsku

Příspěvekod RadekZ » pát čer 10, 2016 10:21

Dvakrát jsem již v Chorvatsku pátral, avšak po českých emigrantech. Matriky Chorvatska jsou k dispozici na stránkách Mormonů.
Bohužel v Kanfanaru k datu, který udáváte, se mě na první pohled nepodařilo Otmara Buttoraze dohledat. Zkuste matriku projít stránku po stránce, datum narození se může i lišit.

Matriku naleznete zde: https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=2040054

Je možné, že se pro prohlížení matriky budete muset zaregistrovat a nechat pokřtít jako Mormon (to je samozřejmě jen vtip :D )
RadekZ
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 15, 2014 9:13

Re: pátrání v chorvatsku

Příspěvekod makke » ned čer 12, 2016 11:39

Díky moc, zkusím to projít.
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: pátrání v chorvatsku

Příspěvekod nyvon » sob čer 18, 2016 18:09

Dobrý den, já jsem si napsala na místní úřad/ Ured državne uprave/ o kontakt na matriku/archiv a tam emailem zaslala prosbu o vyhledání a matrikářka mi vše opsala do meilu. :roll:
nyvon
 
Příspěvky: 155
Registrován: stř říj 23, 2013 17:35


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník