VYŘEŠENO: Sňatek, okolo 1805, Chodsko

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO: Sňatek, okolo 1805, Chodsko

Příspěvekod Martin Jahn » pát čer 03, 2016 20:36

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o pomoc ty zkušenější než já, poněvadž již dlouho hledám jeden sňatek. Konkrétně Georga Jahna a Dorothy Wolfjik, který se měl uskutečnit okolo r. 1805. Soudím tak z toho, že syn Kryštof Jahn se jim narodil 11.5.1832. Matriční knihy z tohoto období jsou v němčině, takže nic moc. Přikládá odkaz na matriční knihu, kde jsem se pokoušel hledat já. Za případné rady, či dokonce nalezení bych byl velmi vděčný. Předem děkuji.
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... -12_0411-x
Naposledy upravil Martin Jahn dne sob čer 04, 2016 9:36, celkově upraveno 1
Martin Jahn
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 08, 2016 12:36
Oblast pátrání: Česká Republika-Plzeňský kraj-Domažlický okres-Klenčí pod Čerchovem/Postřekov

Re: Sňatek, okolo 1805, Chodsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát čer 03, 2016 20:40

V čem je chybka?
Svatba 1805 a potomek fakt až 1832?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Sňatek, okolo 1805, Chodsko

Příspěvekod Martin Jahn » pát čer 03, 2016 20:43

No jo jezisku ja sem ale trouba. Az ted sem si to uvedomil. Omlouvam se.
Martin Jahn
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 08, 2016 12:36
Oblast pátrání: Česká Republika-Plzeňský kraj-Domažlický okres-Klenčí pod Čerchovem/Postřekov

Re: Sňatek, okolo 1805, Chodsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát čer 03, 2016 20:44

Tak dejte druhé kolo .-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Sňatek, okolo 1805, Chodsko

Příspěvekod Martin Jahn » pát čer 03, 2016 20:46

Uz davam, ale dekujju.
Martin Jahn
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 08, 2016 12:36
Oblast pátrání: Česká Republika-Plzeňský kraj-Domažlický okres-Klenčí pod Čerchovem/Postřekov

Re: Sňatek, okolo 1805, Chodsko

Příspěvekod Tylda » sob čer 04, 2016 8:38

Dobrý den.

viewtopic.php?f=9&t=28384&p=133438&hilit=Jahn#p133438
Viz: „Dál bych hledala sňatek Georga Jahna a Doroty Wolfíkové a to v Postřekově, odkud pochází Dorota.
Sňatek bude před narozením Kryštofa – před 11. 5. 1832.“
-------------------------------------------------------------------------

http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =624&h=397

Sňatek dne 22. listopadu 1831
Ženich z Postřekova č. 58: Georg Jahn, Inwohner (obyvatel) v(on) da (odtud).
24 let starý, katolík, svobodný.
Nevěsta z Postřekova č. 59: Dorothea, Tochter des Georg Wolfik Häuslers (domkáře) v(on) da (odtud) Nro 59 u(nd) der + Dorothea gebornen Schindelarsch (Šindelář) v(on) da Nro 76. 29 let stará, katolička, svobodná.
Svědci: Peter Jahn +++ Inwohner v(on) da Johann Wolfik +++ Häusler v(on) da.
Oddal: Heinrich Hausner, kaplan
Bez povolení k sňatku (nebyla žádná překážka k sňatku, nejsou příbuzní ...).

Nedejte se odradit tím, že při narození Kryštofa v květnu 1832 je uvedena babička Dorota Zíková a ne Šindelářová!
Jedno z příjmení může být po chalupě!
Viz: „Dorota, dcera Jiřího Wolfíka, domkáře odtud čp. 59 a zemřelé Doroty, rozené Zíka odtud čp. 74“

Zdraví Tylda :)
Tylda
 
Příspěvky: 2465
Registrován: sob bře 17, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Sňatek, okolo 1805, Chodsko

Příspěvekod Martin Jahn » sob čer 04, 2016 9:35

Dobrý den Tyldo,
opět vám moc děkuji, a jelikož jste mi už v mém bádání mnohokrát(vždy) pomohla, tak vám chci vysvětlit proč mi ten sňatek trvalo najít tak dlouho. Ještě studuji a tudíž nemám moc času, a když jsem se ke stránkám PortaFontium dostal a mohl hledat, tak mi jedna kolonka dala zabrat docela dlouho než jsem ji rozluštil. Takže vám znovu moc děkuji, protože teď už mohu hledat narození Georga Jahna-otce Kryštofa Jahna, kde budou i jeho rodiče a tudíž se dostanu oppět o jednu generace hlouběji. Děkuji moc.
Martin Jahn
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 08, 2016 12:36
Oblast pátrání: Česká Republika-Plzeňský kraj-Domažlický okres-Klenčí pod Čerchovem/Postřekov


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků