VYŘEŠENO: Narození Vincencie Kyselové v Chotěboři

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO: Narození Vincencie Kyselové v Chotěboři

Příspěvekod bilekj » pon pro 28, 2015 16:44

Dobrý den, pokud by někdo měl možnost nahlédnout do matrik fary Chotěboř, prosím o zjištění, zda se v Chotěboři narodila zhruba v letech 1802 až 1804 Vincencie otci Františku Kyselovi. Mohlo by to být v indexech sign. 2965 nebo 697, příp. v matrikách 673, příp. 674. Není ale jisté, že tam zápis opravdu bude, protože Chotěboř je v Z matrice uveden jako místo jejího narození, přestože později žila na Jičínsku, což mi připadá dost daleko. Pokud byste to však případně našli a poslali mi ofocený zápis, budu moc rád. Děkuji
Naposledy upravil bilekj dne úte úno 16, 2016 16:32, celkově upraveno 1
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: Narození Vincencie Kyselové v Chotěboři

Příspěvekod míla.s » sob led 02, 2016 14:54

Dobrý den,matriky Chotěboře pro uvedené časové období jsou v SOA Zámrsk.Je možné si zažádat o kopii matričního zápisu přes jejich badatelnu.Já jsem tak jednou postupoval s dobrým výsledkem.Kopie přišla poštou za několik desítek Kč.Příp.poradím přes SZ.
míla.s
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob led 02, 2016 14:05
Oblast pátrání: farnost Libice n/D

Re: Narození Vincencie Kyselové v Chotěboři

Příspěvekod bilekj » ned led 24, 2016 19:37

Děkuji, o této možnosti vím, ale tady mi šlo o zjištění, zda má smysl hledat v Chotěboři či ne. Dnes jsem z jiných pramenů zjistil, ža tato informace je správná, takže si počkám na digitalizaci.
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků