Narození v Błogocicích (PL)

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Narození v Błogocicích (PL)

Příspěvekod rakem » pon pro 07, 2015 14:24

Dobrý den,

Mohl by mi někdo poradit příp. pomoci s nalezením záznamu narození Františky Rucké dne 16.12.1900 v Błogocicích (Polská část Českého Těšína) - (Cieszyn).
Myslím, že by kniha uvedená níže záznam měla obsahovat, ale nikde ho tam nevidím....může mi tedy někdo poradit, kde jinde hledat?


http://vademecum.archives.cz/vademecum/permalink?xid=be8b3c08-f13c-102f-8255-0050568c0263&scan=1

Děkuju
rakem
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř říj 07, 2015 10:10

Re: Narození v Błogocicích (PL)

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon pro 07, 2015 15:13

Na rovinu přiznávám, že nejsem expert na tuto oblast.

Matrika 1900 ji neobsahuje, matrika 1899 a 1901 není....
Zde jsou asi možní sourozenci
http://vademecum.archives.cz/vademecum/ ... 263&scan=5
Rudzki Karl a Maryanna.....
Příjmení se objevuje i v matrice pro Těšín.: http://vademecum.archives.cz/vademecum/ ... 63&scan=12
a
http://vademecum.archives.cz/vademecum/ ... 63&scan=12

Pokud mají rodiče jako Františka, snad by se od nich dalo pokračovat dál....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Narození v Błogocicích (PL)

Příspěvekod Dawid » pon pro 07, 2015 16:02

Pane rakem, tadyhle jsme řešili, že rodina byla podle všeho katolická. Můžu se prosím zeptat (vzhledem k tomu, že teď prohledáváte evangelickou matriku), jestli se od té doby ukázalo něco jiného?
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Narození v Błogocicích (PL)

Příspěvekod rakem » pon pro 07, 2015 16:41

Dobrý den,
Ano, od mé babičky jsem zjistil, že měli být evangelíci. Živou matriku, kde se nachází záznam narození babičky jsem navštívil, ale ze záznamu nebylo možné vyčíst nic nového. Plus rodiče Zámečníci nebyli z Třince (babička to popletla) ale přichází mi v úvahu Střítěž nebo Blahotice....
rakem
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř říj 07, 2015 10:10

Re: Narození v Błogocicích (PL)

Příspěvekod rakem » pon pro 07, 2015 16:53

Karolína: Děkuji za tip, tímto směrem mne nenapadlo hledat...ale bohužel ani jeden z nich není sourozencem Františky.
Rodiče se jmenovali: Jan a Marie (roz. Padychová)
rakem
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř říj 07, 2015 10:10

Re: Narození v Błogocicích (PL)

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon pro 07, 2015 18:07

Nerozumím, kdo byl Vaše babička- dcera Františky?
Zapomněla jsem i odkud víte tu obec v polském Těšíně....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Narození v Błogocicích (PL)

Příspěvekod rakem » pon pro 07, 2015 18:18

Omlouvám se...řešil jsem větev již v jiném tématu, které zmiňoval Dawid.
Údaj o narození je z rodného listu mé babičky Marty Zámečníkové nar. ve Střítěži.
Situace je následující:
Jan a Marie Rucká (roz. Padychová) - (nevím odkud byli) měli dceru Františku Ruckou nar. v Blogoticích, která si vzala Františka Zámečníka (z Buchlovic) a ve Střítěži se jim narodila dcera Marta - má babička.
rakem
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř říj 07, 2015 10:10

Re: Narození v Błogocicích (PL)

Příspěvekod Dawid » pon pro 07, 2015 20:40

Tož, když evangelíci, tak zkuste ještě luteránské fary po okolí na české straně - Třinec, Bystřici nad Olzou, Komorní Lhotku. A taky se v Těšíně podívejte do matriky 1901 (na začátku jsem tam našel nějaké křty dětí, narozených ještě v předchozím roce).
Ale jestli správně chápu, tak to evangelictví víte zase jen ústně a není stoprocentně jisté..?

Jinak na svatbu Františky s Františkem Zámečníkem (měla by být nějak 1918-1938) jste se v tom Hnojníce ptal? Tj. jestli skutečně náhodou nebyla ve Stříteži..?
Kdyby byla katolická, oddával by asi farář ze Stříteže, a kdyby evangelická (což se mi nezdá pravděpodobné, své děti pak přece dali křtít katolicky), tak by s tím asi jeli do Komorní Lhotky nebo do Třince.

A projít to sčítání lidu ve Stříteži jste zkoušel?
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Narození v Błogocicích (PL)

Příspěvekod rakem » úte pro 08, 2015 9:38

To, že byli evangelíci je pouze ústní info, ale je pravda, že babička byla rozená jako křesťanka, takže z tohoto ohledu to moc smysl nedává.
V Hnojníku jsem byl jen na skok - oddací list jsem nehledal, po Vánocích bych tam asi tedy mohl zajít.
Sčítání 1921 ze Střítěže jsem projel, ale Zámečníky ani Rucké jsem nenašel, takže se přistěhovali po tomto roce.
rakem
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř říj 07, 2015 10:10

Re: Narození v Błogocicích (PL)

Příspěvekod Dawid » úte pro 08, 2015 10:38

rakem píše:To, že byli evangelíci je pouze ústní info, ale je pravda, že babička byla rozená jako křesťanka, takže z tohoto ohledu to moc smysl nedává.
Tedy katolička :)
Právě, no. Samozřejmě je možné, že Jihomoravák Zámečník nechal jakožto katolík dceru pokřtít "po svém", ačkoliv manželka byla "od těch druhých"; ve smíšených manželstvích se to koneckonců vždycky nějak dohodnout muselo.
Ale pořád bych neztrácel ze zřetele možnost, že Ručtí byli taky katolíci (a jsou tedy v katolických matrikách).

rakem píše:V Hnojníku jsem byl jen na skok - oddací list jsem nehledal, po Vánocích bych tam asi tedy mohl zajít.
Zkuste, uvidíte. Samozřejmě je to střela naslepo a do hodně širokého časového úseku (když nevíte přesnější rok), ale jeden nikdy neví.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Narození v Błogocicích (PL)

Příspěvekod djrene » čtv lis 08, 2018 11:24

Jestli je to stále aktuální tak záznam je v katolické matrice Polského Těšína.

https://www.dropbox.com/sh/2lffds5dytvc ... tracking=1
djrene
 
Příspěvky: 65
Registrován: stř bře 15, 2017 8:37
Oblast pátrání: Třinec,Cisownica PL, Ustron PL, Horná Lehota SK, Babin SK


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků