Vyřešeno, našla jsem. Hledám narození Vincenze Daňka.

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Vyřešeno, našla jsem. Hledám narození Vincenze Daňka.

Příspěvekod IvanaU » sob lis 28, 2015 19:49

Našla jsem sňatek mého pradědečka Vincenze Daňka a Anny rozené Muller na http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=32 (strana 59, první zápis). Narození nevěsty jsem našla v roce 1844, ale i podle věku při uzavření sňatku, nemohu najít narození mého pradědečka
Vincenze Daňka.

12.5.1863 čp. 53a/15 -Ženich: Vincenz Daněk pomocník v otcovském domě, manželský syn žijícího Mikuláše Daňka 1/4 láníka v Tvarožné a žijící Marie rozené Divácký. Oba katolíci. 21 let a 4 měsíce. Nevěsta: Anna Müllerová .... ? z Tvarožné, manželská dcera zemř. Johana Müllera celoláníka v Tvarožné a žijící Barbora rozená Ševčík. Oba katolíci. 18 let a 9 měsíců.

Děkuji za případnou radu nebo pomoc Ivana
Naposledy upravil IvanaU dne stř pro 02, 2015 18:08, celkově upraveno 2
IvanaU
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 28, 2015 19:38
Oblast pátrání: Vyškovsko, Brno

Re: Hledám narození Vincenze Daňka.

Příspěvekod Dia_linn » sob lis 28, 2015 22:08

Dobrý den, jen malá pomoc:

...Anna Müllerová Nähterin z Tvarožné...

A našla/hledala jste narození nějakého Vincentova sourozence? Prohlédla jste i okolní farnosti? Pátrala jste po sňatku Vincentových rodičů?

Každopádně v období 1842-45 v Tvarožné 51 bylela rodina Josefa a Rosiny Hulla, alespoň podle narození dětí v tom čísle...
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků