Údaje pro obec Milkov, VYŘEŠENO

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Údaje pro obec Milkov, VYŘEŠENO

Příspěvekod rakem » stř lis 18, 2015 9:32

Dobrý den,
Snažím se zjistit něco o rodině Slawiczkových z obce Milkov (Část obce Ludmírova), nicméně v digitalizovaných matrikách se mi nedaří dokumenty nalézt, resp. se tam nenacházejí.
Jedná se o předky Františky Flašarové (roz. Slawiczek) nar. 22.4.1839 v Podolí - konkrétně o její matku - Kateřinu Skácelovou (roz. Slawiczek), její matku Mariannu Slawiczek (rodem Bartoloměj Slawiczek), všichni z Milkova.
Mohl by mi někdo poradit, kde hledat?
Děkuji
Naposledy upravil rakem dne stř lis 18, 2015 10:20, celkově upraveno 1
rakem
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř říj 07, 2015 10:10

Re: Údaje pro obec Milkov

Příspěvekod Ewka » stř lis 18, 2015 9:45

Matriky obce Milkov jsou dostupné na Acta Publica, bohužel k většině matrik není index. Dostupný je index narozených http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=32 běžně jsem ho očima prošla, ale jméno Slawiczek jsem neobjevila. Znáte datum sňatku rodičů Františky?
Toto místo mohlo být zapsáno pouze jako bydliště Kateřininých rodičů, ona sama se tam narodit nemusela.
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Údaje pro obec Milkov

Příspěvekod rakem » stř lis 18, 2015 10:13

Aha, na brněnskou Acta Publica jsem nepomyslel-hledal jsem pouze na Opavském. Bohužel datum svatby nevím, mohu pouze odhadovat období O 1789-1821. Je možné, že z Milkova nepocházeli, nicméně v pozemkové knize Milkova jsem našel tři Slawiczky.
rakem
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř říj 07, 2015 10:10

Re: Údaje pro obec Milkov

Příspěvekod Ewka » stř lis 18, 2015 10:17

Třeba budete mít štěstí a v matrice je také najdete :-). Jak říkám, jen jsem to zběžně prolétla očima.
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Údaje pro obec Milkov

Příspěvekod rakem » stř lis 18, 2015 10:19

Jasně, děkuji za pomoc.
rakem
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř říj 07, 2015 10:10

Re: Údaje pro obec Milkov, VYŘEŠENO

Příspěvekod Ewka » stř lis 18, 2015 10:22

Není zač. Držím palce!
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků