Sčítací operáty - Brno

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Sčítací operáty - Brno

Příspěvekod evetka » pát lis 13, 2015 18:59

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu, o pomoc. Vyhledávala jsem v brněnských sčítacích operátech předky, našla jsem je, ale bohužel, nikde nevidím příslušný zdigitalizovaný arch - viz obrázek ("Obraz operátů - Nenalezen"). Jedině rejstřík lze zobrazit ve zdigitalizované podobě, ale je mi zatím celkem k ničemu, když nevím, v čem podle něj hledat. Je v tom nějaký fígl, jak se dostat ke konkrétnímu archu? Paní z archivu mi neporadila vůbec nijak a bohužel se nemůžu dostavit do Brna, abych si to tam dohledala na místě sama. Poradí prosím někdo zkušenější?

Děkuji :)
Přílohy
operaty brno backergasse rychnovsky.jpg
evetka
 
Příspěvky: 60
Registrován: ned říj 11, 2015 8:53

Re: Sčítací operáty - Brno

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát lis 13, 2015 20:43

Ještě to nemají hotové. Dohledala jsem si ten samý náhled, co je ve Vašem obrázku. Na druhé stránce vyhledaných Rychnovských je pár posledních dokumentů digitalizovaných.
Jestli si to dobře pamatuji, tak je zdigitalizovaný jen střed města.....víceméně.
(viz zde http://digiarchiv.brno.cz/home)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Sčítací operáty - Brno

Příspěvekod evetka » pát lis 13, 2015 21:09

Dobrý večer, děkuji, že jste se na to podívala. Právě, že paní z archivu mi sdělila, že je zdigitalizováno již vše. Na můj dotaz, jestli se tedy tyto operáty nedochovaly, což se samozřejmě mohlo stát, mi neodpověděla, pouze mě odkázala na rejstřík, že ten přeci zobrazit lze.

Když jsem totiž hledala operáty v ostravském archivu, taky to ukazovalo hlášku, že nejsou nalezeny, ale s panem z archivu jsme přišli na to, že měli chybu v systému a některé skeny se nezobrazovaly, tak jsem doufala, že by to třeba mohl být i tento případ.

Nevadí, resp. co se dá dělat, jen mě zajímalo, jestli v tom není nějaký jiný fígl, jak se k operátům dostat a ověřit si, jestli se dochovaly nebo ne.
evetka
 
Příspěvky: 60
Registrován: ned říj 11, 2015 8:53

Re: Sčítací operáty - Brno

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát lis 13, 2015 21:16

Ještě mne napadlo požádat brněnský archiv, aby se podívali do policejních přihlášek Brna. Ty by měli hledané období také pokrývat....
Tady si o nich píší experti
http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny,_g ... 1063127019
Zdá se tedy, že se sčítání nechovalo, ale ty přihlášky by snad pomohly.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Sčítací operáty - Brno

Příspěvekod Mirra » pát lis 13, 2015 21:48

Mně to našlo pro příjmení Rychnovsky 17 záznamů, a všechny je možné zobrazit po kliknutí na ikonku lupy v posledním sloupci... :D

Je ale nutné splnit podmínku, uvedenou na úvodní stránce:
Pro správnou práci s aplikací je nutno mít nainstalován následující SW:
Internet Explorer 7+ / Firefox 12+ / Chrome 16+ / Opera 12+ a Flash Player 11
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: Sčítací operáty - Brno

Příspěvekod evetka » pát lis 13, 2015 22:24

Mirra píše:Mně to našlo pro příjmení Rychnovsky 17 záznamů, a všechny je možné zobrazit po kliknutí na ikonku lupy v posledním sloupci... :D

Je ale nutné splnit podmínku, uvedenou na úvodní stránce:
Pro správnou práci s aplikací je nutno mít nainstalován následující SW:
Internet Explorer 7+ / Firefox 12+ / Chrome 16+ / Opera 12+ a Flash Player 11


To všechno mám nainstalované:-) A když kliknu na ikonu lupy, zobrazí se mi sice naskenovaný obrázek, ale je to zápis ve jmenném rejstříku. Mě zajímá konkrétní sčítací arch o několika stranách pro daný dům a adresu (tento arch šel zobrazit asi jen u čtyř osob s příjmením Rychnovský, všude jinde to psalo, že obraz operátů nenalezen). Vám se zobrazuje i ten arch? Pokud ano, tak to vážně nechápu, co dělám pořád špatně vzhledem k očividné jednoduchosti toho systému :lol:
evetka
 
Příspěvky: 60
Registrován: ned říj 11, 2015 8:53

Re: Sčítací operáty - Brno

Příspěvekod Mirra » sob lis 14, 2015 0:36

evetka píše:
To všechno mám nainstalované:-) A když kliknu na ikonu lupy, zobrazí se mi sice naskenovaný obrázek, ale je to zápis ve jmenném rejstříku. Mě zajímá konkrétní sčítací arch o několika stranách pro daný dům a adresu (tento arch šel zobrazit asi jen u čtyř osob s příjmením Rychnovský, všude jinde to psalo, že obraz operátů nenalezen). Vám se zobrazuje i ten arch? Pokud ano, tak to vážně nechápu, co dělám pořád špatně vzhledem k očividné jednoduchosti toho systému :lol:


Nj, máte pravdu, v posledním sloupci se na lupě zobrazují pouze rejstříky. Ve čtvrtém sloupci "obraz operátů" je vesměs uvedeno nenalezen, jen pro číslo domu 21 na Krapfengasse lze najít 4 osoby, je to strana 41. Omlouvám se.
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků