Vysokov, Žďárek, hledání matriky podle zápisu v indexu

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Vysokov, Žďárek, hledání matriky podle zápisu v indexu

Příspěvekod soucja » ned čer 07, 2015 20:38

0000 CZEC0004D_Matriky-Church-books-Náchod-114-7333-1642-1905_00127.jpg
Dvrý den,
nemohu najít konkrétné matriku se jménem Žďárek Antonín, Vysokov, 1894, které je uvedeno v indexu O 1642 - 1905 sign. 114-7333 - Nové Město n. M.
soucja
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř lis 26, 2014 13:35
Oblast pátrání: Černčice, Nové Město nad Metují, Vysokov, Náchod

Re: Vysokov, Žďárek, hledání matriky podle zápisu v indexu

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 08, 2015 6:54

Aha, ne "na Moravě" ale "nad Metují"!

To jsme v Zámrsku, že?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Vysokov, Žďárek, hledání matriky podle zápisu v indexu

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 08, 2015 7:01

6315 sign. 106-4288 matrika O 1869-1907 ukn 6315
územní rozsah: Česká Čermná (X/1869-X/1906), Vysokov (IX/1871-X/1907), Lipí +
Peklo (IX/1871-1901)
25x40 cm, vazba: polokožená, 237 fol., čeština
mikrofilm č. 1573, http://195.113.185.42:8083/106-04288.zip

zde ke stažení.

zdroj
http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/fi ... -04-24.pdf

Hledala jsem matriku oddaných pro Vysokov a rok 1894.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Vysokov, Žďárek, hledání matriky podle zápisu v indexu

Příspěvekod reta » pon čer 08, 2015 7:04

Mám nastudováno, teda jen kde jsou ty archiválie: Nové Město nad Metují archiv Zámrsk
Nové Město na Moravě archiv Brno

a jen zajímavost nejdelší název obce v ČR je prý:
Nová ves u Nového Města na Moravě
Naposledy upravil reta dne úte čer 09, 2015 8:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Re: Vysokov, Žďárek, hledání matriky podle zápisu v indexu

Příspěvekod soucja » pon čer 08, 2015 8:50

Díky za pomoc,

matriku 6315 sign. 106-4288 jsem komplet prohlédl, ale Antonín tam uveden není. Matrika je označena jako Q, v indexu jako V. Tohle značení jsem zatím nepochopil.

Pro zajímavost: je tam uvedena oo Eduarda Žďárka, kterého oddával jeho bratr Jaroslav.

Snažím se zkompletovat rod Žďárků - jednu linii mám hotovou a připravuji větve. Začíná před rokem 1600.

Honza Souček
soucja
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř lis 26, 2014 13:35
Oblast pátrání: Černčice, Nové Město nad Metují, Vysokov, Náchod

Re: Vysokov, Žďárek, hledání matriky podle zápisu v indexu

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 08, 2015 10:33

Nějak si matně pamatuju, že ta písmena jsme tady někde řešili- u jiné řady, ale taky v Zámrsku. Že je to Q jste zjistil až po stažení matriky, že? že byste mohl do Zámrsku napsat, která matrika je V (vé).
Mně totiž nenapadlo vé, ale římská 5.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Vysokov, Žďárek, hledání matriky podle zápisu v indexu

Příspěvekod Sagitarius » sob čer 13, 2015 16:54

soucja píše:Díky za pomoc,
matriku 6315 sign. 106-4288 jsem komplet prohlédl, ale Antonín tam uveden není. Matrika je označena jako Q, v indexu jako V. Tohle značení jsem zatím nepochopil.
Pro zajímavost: je tam uvedena oo Eduarda Žďárka, kterého oddával jeho bratr Jaroslav.
Snažím se zkompletovat rod Žďárků - jednu linii mám hotovou a připravuji větve. Začíná před rokem 1600.
Honza Souček


Koukám že pořád děláme stejnou práci, také jsem si dělal rozrod Žďárků, i když zatím jen tu Lhotskou větev, ze které ale je i ta vaše Vysokovská. Takže se můžem zkontrolovat, zda někdo nemá něco navíc. :-)

U toho vámi hledaného Antonína jsem zatím také skončil. Problém je, že Vysokov patří pod Náchod, kdežto Antonín se zřejmě ženil v bydlišti nevěsty, tj. v Přibyslavi, která patří pod to Nové Město, z jehož indexu vycházíte. (mimochodem, to písmeno je opravdu V, viz ty okolní matriky U a W) A problém Nového Města je, jak určitě víte, že není žádná matrika O a Z po roce 1853, zřejmě ještě spadají do ochranných lhůt, takže lze pouze vycházet z těch indexů. (a trochu taky z matrik N, ty jsou až do r. 1900) Prostě smůla, že je tak natáhli.

S pozdravem Sagitarius

P.S. V brzké době se chystám nahrát na MH poslední verzi rodokmenu Žďárků, tak to pak můžete omrknout. Ještě vám dám vědět.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků