Mapy panství na Moravě 17., 18. století

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Mapy panství na Moravě 17., 18. století

Příspěvekod Cujka » čtv dub 16, 2015 20:07

Pátram po mapách panství na Moravě v 17. a 18. století, něco ala http://www.cejky.cz/heap/Panstvi_Morava ... toleti.jpg ale malinko větší... Předem díky.
-= Rod Čejků (Hatláků) =-
http://rodokmen.cejky.cz
Uživatelský avatar
Cujka
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte říj 07, 2014 11:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Čejka,Dobrý,Hatlák,Kopřiva,Pospíšil-Bohunice,Brno,Dolní Libochová,Jemnice,Lískovec,Líšeň,Meziboří,Moravec,Předklášteří,Radešín,Radkov,Strážek,Svatoslav,Žernůvka
Běhal,Kalabis,Němec,Sigar,Spáčil,Stratil-Brno,Břuchotín,Dubá,Grymov,Hnojice,Hostkovice,Lhota u Nákla,Liboš,Lipník nad Bečvou,Loučany,Nahošovice,Nový Jíčín,Osek nad Bečvou,Praha,Prosenice,Senice na Hané,Stínava,Šenov u Nového Jíčína,Štarnov,Štěchovice,Štěpánov,Tovačov,Tučín,Týn nad Bečvou,Velká Bystřice,Velký Týnec,Věrovany,Zašová,Zbrašov

Re: Mapy panství na Moravě 17., 18. století

Příspěvekod hozacwa » úte dub 21, 2015 20:39

dobrý večer
mapy panství v takovém rozsahu, jako vy hledáte, asi těžko najdete (rozsah dvou nebo i více století);
doporučuji hledat podle jednotlivých vlastníků např. na internetu, kde je dnes už dostatek informací, kdo kdy jaké panství vlastnil; zejména od 16. do 18. století docházelo velmi často k prodejům jednotlivých panství mezi vlastníky, často třebas jen částí panství, nebo jednotlivých vsí;
je to s prominutím "drbačka", ale pokud chcete relevantní údaje, bez prozkoumání jednotlivých ( i bývalých vsí aměsteček) ve vlastnictví jednotlivých majitelů to dohromady jednoduše jen tak nedáte; kromě prodeje se také měnily panství nebo jejich části uzavřením mnželství, nebo také úmrtím jednoho z manželů apod. zjednodušeně řečeno: chce to výdrž - např. já jsem si ji absolvoval, když jsem si "dával dohromady" panství Jiřího Žabky z Limberka; a to byl nějaký "kousek" :-)))))
držím palce
H
hozacwa
 
Příspěvky: 238
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28

Re: Mapy panství na Moravě 17., 18. století

Příspěvekod Cujka » stř dub 22, 2015 8:50

Díky za nápovědu :)
Já bohužel přesně netuším jaká panství příléhala k tomu "mému" Moraveckému a hlavně jak šly jejich hranice, abych mohl vydedukovat možné migrace z panství do panství za prací. Momentálně pátrám po předkovi Janovi, který se narodil kolem roku 1747 neznámo kde a ženil se v roce 1773 v Radkově, v panství Moraveckém. Už jsem propátral většinu farností panství Moraveckého a Janovo narození nikde... tak právě zvažuju do jaké další okolní farnosti se pustit v jiném panství, abych to bral nějak systematicky...
Když jsem to vzal po kružnicích po 10km od Radkova, tak to vypadá děsivě :)
Kruh 0-10km 98 obcí
Mezikruží 10-20km 247 obcí
Mezikruží 20-30km 355 obcí
P.
-= Rod Čejků (Hatláků) =-
http://rodokmen.cejky.cz
Uživatelský avatar
Cujka
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte říj 07, 2014 11:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Čejka,Dobrý,Hatlák,Kopřiva,Pospíšil-Bohunice,Brno,Dolní Libochová,Jemnice,Lískovec,Líšeň,Meziboří,Moravec,Předklášteří,Radešín,Radkov,Strážek,Svatoslav,Žernůvka
Běhal,Kalabis,Němec,Sigar,Spáčil,Stratil-Brno,Břuchotín,Dubá,Grymov,Hnojice,Hostkovice,Lhota u Nákla,Liboš,Lipník nad Bečvou,Loučany,Nahošovice,Nový Jíčín,Osek nad Bečvou,Praha,Prosenice,Senice na Hané,Stínava,Šenov u Nového Jíčína,Štarnov,Štěchovice,Štěpánov,Tovačov,Tučín,Týn nad Bečvou,Velká Bystřice,Velký Týnec,Věrovany,Zašová,Zbrašov

Re: Mapy panství na Moravě 17., 18. století

Příspěvekod alenas » stř dub 22, 2015 18:17

Cujka píše:Díky za nápovědu :)
Já bohužel přesně netuším jaká panství příléhala k tomu "mému" Moraveckému a hlavně jak šly jejich hranice, abych mohl vydedukovat možné migrace z panství do panství za prací. Momentálně pátrám po předkovi Janovi, který se narodil kolem roku 1747 neznámo kde a ženil se v roce 1773 v Radkově, v panství Moraveckém. Už jsem propátral většinu farností panství Moraveckého a Janovo narození nikde... tak právě zvažuju do jaké další okolní farnosti se pustit v jiném panství, abych to bral nějak systematicky...
Když jsem to vzal po kružnicích po 10km od Radkova, tak to vypadá děsivě :)
Kruh 0-10km 98 obcí
Mezikruží 10-20km 247 obcí
Mezikruží 20-30km 355 obcí
P.

Zdravím -
O který Radkov se jedná - Jihlava nebo Žďár nad Sázavou ?
alenas
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Mapy panství na Moravě 17., 18. století

Příspěvekod Cujka » stř dub 22, 2015 19:02

Radkov, Žďár nad Sázavou

Měl jsem i půjčený "Historický místopis země Moravskoslezské - Ladislav Hosák, 1933", ale zrovna v Jihlavském kraji je seznam panství vynechaný... Jinak ve všech ostatních krajích jsou panství vypsané...
http://www.cejky.cz/heap/1145-1177_Zkra ... statku.zip
-= Rod Čejků (Hatláků) =-
http://rodokmen.cejky.cz
Uživatelský avatar
Cujka
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte říj 07, 2014 11:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Čejka,Dobrý,Hatlák,Kopřiva,Pospíšil-Bohunice,Brno,Dolní Libochová,Jemnice,Lískovec,Líšeň,Meziboří,Moravec,Předklášteří,Radešín,Radkov,Strážek,Svatoslav,Žernůvka
Běhal,Kalabis,Němec,Sigar,Spáčil,Stratil-Brno,Břuchotín,Dubá,Grymov,Hnojice,Hostkovice,Lhota u Nákla,Liboš,Lipník nad Bečvou,Loučany,Nahošovice,Nový Jíčín,Osek nad Bečvou,Praha,Prosenice,Senice na Hané,Stínava,Šenov u Nového Jíčína,Štarnov,Štěchovice,Štěpánov,Tovačov,Tučín,Týn nad Bečvou,Velká Bystřice,Velký Týnec,Věrovany,Zašová,Zbrašov


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků