Vyřešeno Ukrajinská matrika Ždány poltavská Gubernie

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Vyřešeno Ukrajinská matrika Ždány poltavská Gubernie

Příspěvekod danaos » stř dub 15, 2015 20:26

Dobrý den prosím o radu kde a jak najít Matriky z Poltavské Gubernie Ždány


Asi bude nutné někam poslat email nebo zatelefonovat

prosím napište mi stručný popis jak postupovat
Naposledy upravil danaos dne pon čer 01, 2015 20:33, celkově upraveno 1
danaos
 
Příspěvky: 300
Registrován: sob dub 11, 2015 11:26
Oblast pátrání: Okres Prachatice
Studenec Blatná

Re: Ukrajinská matrika Ždány poltavská Gubernie

Příspěvekod Dawid » čtv dub 16, 2015 7:52

Podobné téma už se řešilo tady, tady, tady, tady. Když si to pročtete, určitě se ledacos dozvíte.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Ukrajinská matrika Ždány poltavská Gubernie

Příspěvekod Hebrey » čtv dub 30, 2015 18:32

Jsem v podobné situaci, jako Vy, jen se chystám pátrat v jiné oblasti. Nevím jestli Vám pomohu, ale pokusím se.

Co se týče Ukrajinských archivů - bude celkově dobrodružné z nich vůbec něco dostat, o všechno je třeba žádat, jasně sdělit, co chcete, na všechno oni budou chtít X dokladů a hlavně se tam za všechno platí a ne málo.

Za 1) je potřeba si zjistit, pod kterou Oblast obec spadá. Ve Vašem případě je to Poltavská oblast. Každá oblast má svůj Oblastní archiv, ale některé obce mají i svůj vlastní místní. A zjistit si kontakt. Poltavský archiv najdete zde: http://www.archives.gov.ua/Eng/Archives/ra16.php
Za 2) asi bych radila si tam zavolat a zeptat se, co konkrétně potřebujete předložit, abyste získal to, co chcete. S velkou pravděpodobností budou chtít nějaký doklad o tom, že jste potomek nebo příbuzný hledaných předků.
Za 3) v případě Ukrajiny je asi nejideálnější tam zajít osobě, ale ani já se opravdu nechystám do Chersonu, :roll: , Poltava také není zrovna za rohem, takže zbývá možnost vyřídit věc poštou, nebo - nevím jak v Poltavě, ale v Chersonu jsou prý ochotní vše vyřídit po e-mailu (sama jsem zvědavá, jak to bude probíhat).
Za 4) pokud máte někoho známého a hlavně ochotného přímo na Ukrajině, možná by stálo za to se s ním nějak domluvit, aby Vám s vyřízením pomohl. Ceny za jakoukoliv službu, opis, výpis a cokoliv z archivu jsou už tak poměrně vysoké. Pokud navíc bude jasné, že jste cizinec, hrozí, že cenu ještě navýší.
Hebrey
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv črc 25, 2013 20:35
Oblast pátrání: Ondřejovice nad Úhlavou, Bystřice nad Úhlavou, Chudenín, Starý Spálenec, Velka Oleksandrivka (Ukrajina)


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků