Hledám pomoc,příjmení Kaminsky-Kamenský

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Hledám pomoc,příjmení Kaminsky-Kamenský

Příspěvekod Janeska » stř bře 25, 2015 17:07

Dobrý den,obracím se s prosbou o pomoc.Hledám předky s příjmením Kamenský -Kaminsky.Poslední se mi podařilo najít svatbu Josefa Kaminsky s Barborou Bartošík v Babicích 6.8.1826.Bohužel nebylo uvedeno odkud Josef pochází,jenom že jeho rodiče jsou Anton Kaminsky a Františka.Pokud někdo při svém pátrání na uvedené příjmení narazí,prosím o zprávu. Jedná se o Babice u Uherského Hradiště. http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=19 .Je to 5.zápis vpravo.Děkuji moc.Jana Dočkalíková
Naposledy upravil Janeska dne stř bře 25, 2015 17:50, celkově upraveno 1
Janeska
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 12, 2013 18:35

Re: Hledám pomoc,příjmení Kaminsky-Kamenský

Příspěvekod Zora » stř bře 25, 2015 17:28

přidejte, prosím, odkaz na zmíněnou svatbu a upřesněte, o které Babice se jedná. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám pomoc,příjmení Kaminsky-Kamenský

Příspěvekod zedir » stř bře 25, 2015 18:19

Dobrý den,

odkud znáte jména Josefových rodičů? V záznamu o jeho sňatku s Barbarou uvedeni nejsou, ale je uvedena vojenská jednotka, ve které Josef sloužil. Takže bych jako jednu variantu pátrání si zkusil zjistit i více o této jednotce, s čímž Vám nepomůžu, protože ve vojenství se nevyznám, ale zápis vidím takto:

Joseph Kamynsky korporal des 2te majors 2te eskadron vom hob. k. k. uhlaner regiment
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Hledám pomoc,příjmení Kaminsky-Kamenský

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř bře 25, 2015 18:26

ještě prosím přečti to povolení- jméno

to je Profantz ?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Hledám pomoc,příjmení Kaminsky-Kamenský

Příspěvekod zedir » stř bře 25, 2015 18:29

Aha, vidíš, to jsem nějak přestal vnímat. To povolení čtu jako mit bewilligung des regiments comando dtto Prosnitz den 3te July 1826. Prossnitz by měl být Prostějov...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Hledám pomoc,příjmení Kaminsky-Kamenský

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř bře 25, 2015 18:39

já že by se "pan Kaminsky" dal hledat přes vojáky- VHU apod...
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Hledám pomoc,příjmení Kaminsky-Kamenský

Příspěvekod zedir » stř bře 25, 2015 18:48

Také je možné, že když se ještě pořádně prohledá matrika, v některém záznamu bude původ uvedený, můj prapraděda byl podruh a nádeník, ale když se ženil, je také uvedený jako voják a v záznamech o narozeních jeho dětí je uváděný klasicky svým zaměstnáním a místem.

edit: Pro úplnost ještě dodávám svědky, někdy se vyplatí pátrat v místě původu svědků/kmotrů.

Karl Wybiral, schneider von Spittinau (Karel Vybíral, krejčí ve Spytihněvi)
Franz Bartoschik, inmann von Babitz (František Bartošík, podruh v Babicích)
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Hledám pomoc,příjmení Kaminsky-Kamenský

Příspěvekod Janeska » čtv bře 26, 2015 15:54

Děkuji za nápady,ale všechno,kromě VHU ,jsem už vyzkoušela a nikde nic.Jména Josefových rodičů se mi podařilo zjistit u jednoho z dětí.Ale i tak ještě jednou díky.Janeska
Janeska
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 12, 2013 18:35

Re: Hledám pomoc,příjmení Kaminsky-Kamenský

Příspěvekod Zora » čtv bře 26, 2015 16:16

jestli máte trpělivost, tak zkuste

http://digiarchiv.brno.cz/results
nebo http://digiarchiv.brno.cz
Kaminský a další možné varianty se v Brně vyskytuje ve sčítacích operátech. většinou u nich bývá i obec původu, domovská obec, či předchozí bydliště.
Možná by Vás to mohlo trošku navést, kde hledat, odkud nositelé příjmení přišli do Brna..

Bohužel těch osob je více a sčítacích lístků ještě víc...

Rozhodně se dívejte raději na lístky z jednotlivých adres - to je ten odkaz v levém sloupci.
Vpravo je pouze odkaz na abecední seznam, pokud je správně vyplněn, dá se zjistit povolání, adresa a rok narození, jen někdy je tam něco navíc...

Můžete také zkusit googlit - zadejte rodokmen Kaminsky , příp. varianty a podívejte se, co vám google nabídne
případně i slovo rodokmen v jiných jazycích. namátkou jsme se dívala, příjmení se objevuje v polských rodokmenech a v německých. (samozřejmě i českých na myherotage
zkuste také geni.com.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám pomoc,příjmení Kaminsky-Kamenský

Příspěvekod Janeska » pát bře 27, 2015 16:11

Právě to Polsko mi leží v hlavě,protože Josefův otec byl chvalný pruský voják,feldwebel při královské pruské armádě.Zase mě ale mate,že svolení ke svatbě dostal Josef od regiments komanda v Prostějově.No,snad se mi ještě něco podaří zjistit.Díky za rady.Janeska
Janeska
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 12, 2013 18:35


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků