místopis - oblast Frýdek Místek, konec 19. století

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

místopis - oblast Frýdek Místek, konec 19. století

Příspěvekod kurecka » úte bře 24, 2015 14:59

Dobrý den,
v rámci svého pátrání jsem se v jedné větvi zasekl docela brzy - hned na konci 19. století. V pěkně psaném záznamu ze svatby ve Sviadnově (okres Frýdek - Místek) nemohu rozluštit dvě lokality u nevěsty: a) působiště rodičů a b) její rodné místo.

ad a) v záznamu čtu "Kamesnice"
ad b) v seznamu uložených listin je k rodnému listu nevěsty "od farního úřadu v Milowce".

Možná to čtu blbě. Procházel jsem Místopisný rejstřík obcí českého Slezka a severní Moravy tam a zpět a k ničemu jsem se nedopátral.

Nabízí se Milovice u Nymburku, ale nejsem si jist, jestli to na tu dobu není moc daleko.

Nevíte, jak dál?
Zdraví

RadeK
kurecka
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 11, 2015 14:24
Oblast pátrání: Valašsko - Trojanovice, Čeladná, Ostravice

Re: místopis - oblast Frýdek Místek, konec 19. století

Příspěvekod Dawid » úte bře 24, 2015 15:15

Milówka je obec v Polsku, tehdy v Haliči, těsně za hranicí Slezska u slezsko-uhersko-polského trojmezí. Kamesznica je její místní část.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mil%C3%B3 ... %85skie%29

Styky s okolím Żywce, včetně rodinných, byly na Těšínsku a v přilehlém okolí časté.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: místopis - oblast Frýdek Místek, konec 19. století

Příspěvekod kurecka » úte bře 24, 2015 15:19

Ha, tak to mě vůbec nenapadlo. Ale smysl to dává. A situaci mi to asi zkomplikovalo.

Mooooc Vám děkuji.

Zdraví RadeK
kurecka
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 11, 2015 14:24
Oblast pátrání: Valašsko - Trojanovice, Čeladná, Ostravice

Re: místopis - oblast Frýdek Místek, konec 19. století

Příspěvekod Dawid » úte bře 24, 2015 15:26

Není zač. Sám tam mám předky o tři dědiny vedle, takže vzhledem ke stavu digitalizace v Polsku Vaše zklamání naprosto chápu :)
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: místopis - oblast Frýdek Místek, konec 19. století

Příspěvekod dominikmatus » úte bře 24, 2015 15:27

To zkomplikovalo, taky mám v polsku předky a dál se bez žádosti nebo návštěvy nedostanu.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: místopis - oblast Frýdek Místek, konec 19. století

Příspěvekod ozana » úte bře 24, 2015 16:46

Ve Slezsku má nějaké předky z Polska snad každý.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků