Pátrání - příbramský hejtman

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: Pátrání - příbramský hejtman

Příspěvekod Zora » pát dub 17, 2015 17:57

Nic proti, usuzovala jsem pouze, že jde o práci vytvořenou na půdě MUNI, tudíž kontrolovanou odborníky na tuto oblast historie správní moci.
Dík za vysvětlivky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pátrání - příbramský hejtman

Příspěvekod ZEL » pon dub 20, 2015 8:05

Dovolím si jen malou poznámku. "... práce vytvořená na půdě MUNI, tudíž kontrolovaná odborníky..." Obávám se, že veřejně je vidět pouze tvar práce odevzdaný k obhajobě, nikoliv už posudek vedoucího a oponenta, ani známka, se kterou byla práce obhájena, případně jestli vůbec obhajobou prošla...
ZEL
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Pátrání - příbramský hejtman

Příspěvekod Zora » pon dub 20, 2015 9:02

http://is.muni.cz/th/361413/ff_b/bakala ... 6start%3D1

zde k nahlédnutí komplet dokumentace k bakalářské práci. Byla obhájena, byla kontrolována,. názvosloví, pokud jsem stačila přelétnout oponenstský posudek nebylo vytýkáno.

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pátrání - příbramský hejtman

Příspěvekod Kasr » pon dub 20, 2015 16:33

ZEL píše:Dovolím si jen malou poznámku. "... práce vytvořená na půdě MUNI, tudíž kontrolovaná odborníky..." Obávám se, že veřejně je vidět pouze tvar práce odevzdaný k obhajobě, nikoliv už posudek vedoucího a oponenta, ani známka, se kterou byla práce obhájena, případně jestli vůbec obhajobou prošla...

No určitě, vyvěsí na web diplomku kterou někomu omlátili o hlavu. Už tady jsou nejen odborníci na genelogii ale i na diplomové práce.
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: Pátrání - příbramský hejtman

Příspěvekod ZEL » úte dub 21, 2015 8:15

Moje poznámka se netýkala této konkrétní práce (ta byla skutečně obhájena za A), ale byla míněna obecně jako varování před nekritickým přebíráním informací z diplomových prací. Na MU jsou opravdu zveřejňovány všechny práce bez ohledu na to, s jakou známkou byly obhájeny (dávat sem odkaz na ty méně úspěšné mi přijde nesolidní vůči jejich autorům). Před časem byl veřejně vidět jen název práce, později i její text, nepostřehla jsem, že nyní jsou vidět i posudky, omlouvám se za zastaralou informaci. Nezbývá mi, než se opět sklonit před Zorou, která u svých odkazů kontroluje i jejich kvalitu přes posudky, a omluvit se Kasrovi, že jsem si dovolila v tomto genealogickém vlákně zmínit i svou zkušenost s diplomovými pracemi. Již se to nestane.
ZEL
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Pátrání - příbramský hejtman

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte dub 21, 2015 10:37

Já myslím, že omluvy nejsou třeba- je to diskuze :-)
Hodně z nás čerpá z internetu. Jen skuteční vědci mezi námi hledají okamžitě důkazy nalezených tvrzení... Neříkám, co je správně, ale víra v informace na internetu, pěkně naservírované Googlem je velká, a i když možná slepá, pro mne převažuje nadšení, že vůbec něco najdu (a ještě z domova, když čas je nejdražší věc na světě).... že něco o něčem nic nevím, začne nabírat obrysy, že časem se to potvrdí nebo vyvrátí samo....
Jak s informací naložím je na mně a čemu věřím, je moje věc.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pátrání - příbramský hejtman

Příspěvekod Zora » úte dub 21, 2015 11:19

souhlas s Karolinou, žádné omluvy nejsou na místě, cením si toho, jako správné přípomínky.

to je jen můj zvyk dávat odkazy na to, co píšu, nic jiného v tom není třeba hledat a raději dávám odkaz přímo na text, než na kompletní stránku se všemi dalšími doklady, hůř se v tom orientuje.
A každý názor je vítaný, všechno je možno nějak využít, nebo zapamatovat pro příště. Člověk nikdy neví, na co narazí... třeba i na chyby v v obhájených diplomkách, už jsem jich našla dost :-))), zvlášť u bakalářek... ono se dá dokonce občas vysledovat, odkud se chyby vzaly.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků