Prosím o pomoc s dohladaním záznamu

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: Prosím o pomoc s dohladaním záznamu

Příspěvekod stanley4 » pát bře 13, 2015 11:36

Claricia píše:Matriky oddaných jsou na úřadě, a to i ty církevní - v roce 1949 byly všechny matriky, církevní necírkevní, uzavřeny a převezeny na příslušné Místní národní výbory. A od té doby jsou všechny matriky na úřadech a ne na farách.

Claricia, ďakujem za vysvetlenie. Osobne som mal s farnosťou dobrú skúsenosť, ale je pravda, že šlo o informáciu zo 60-tych rokov.
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Prosím o pomoc s dohladaním záznamu

Příspěvekod Claricia » pát bře 13, 2015 11:45

stanley4 píše:
Claricia píše:Matriky oddaných jsou na úřadě, a to i ty církevní - v roce 1949 byly všechny matriky, církevní necírkevní, uzavřeny a převezeny na příslušné Místní národní výbory. A od té doby jsou všechny matriky na úřadech a ne na farách.

Claricia, ďakujem za vysvetlenie. Osobne som mal s farnosťou dobrú skúsenosť, ale je pravda, že šlo o informáciu zo 60-tych rokov.

Tak tam je to pak něco jiného - kněží vedli po tom nešťastném roce 1949 (a dodnes vedou) i vlastní církevní záznamy o církevních úkonech. Bohužel všechno starší roku 1950 je v drtivé většině případů z far odsunuto na úřady nebo do archivů.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Prosím o pomoc s dohladaním záznamu

Příspěvekod 1986ala1986 » pát bře 13, 2015 12:02

Zora píše:existuje mnohem více matričních knih oddacích pro farnost Moravský Krumlov

http://actapublica.eu/userdata/inventar_E67_znojmo.pdf
od str. 86 tištěného textu.

Je třeba prohledat všechny knihy, protože zápis říká, že ... Moravský Krumlov, ale neupřesňuje ve které obci.
Pročtěte si řádně seznam a vypiště si knihy, které přicházejí v úvahu a požádejte o hledání ještě jednou.
Z


Dakujem za radu skusim to tak, pani matrikarka mi napisala ze zapis manzelstva neni v knihe manzelstiev vedenej pre obec Mor. Krumlov.
1986ala1986
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned dub 06, 2014 19:52

Re: Prosím o pomoc s dohladaním záznamu

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát bře 13, 2015 12:12

Máte pravdu, ladies- Zoro, Claricie :-)
Přece se nedáme.

Taky jsem minulý týden psala matrikářce na Prahu 1: že mám nejapnou otázku a ať mi promine, ale že mám všechny údaje a v policejní přihlášce víc není, tak ať se podívá a napsala mi, že se omlouvá, že odeslala "standardní odpověď :-) a nakonec se z ní vyklubala moc milá paní (a pak dala "mojí matriku" pro mne stranou a když jsem přišla, tak jsme jí asi 10 minut hledaly, včetně toho, že jsem s ní byla v archivu, abychom byly dvě :-))) to je na okraj) a z neznámého Veselého, co si vzal mojí prababičku (jako její druhý manžel) už je známý Veselý :-)

mmch: AHOJ Stano :-), nice2seeU
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Prosím o pomoc s dohladaním záznamu

Příspěvekod Zora » pát bře 13, 2015 12:16

Jasňačka, ona si to zjednodušila, zápis možná znamená, že kněžická fara dostala přípis od fary v Moravském Krumlově osvatbě, ale nezapsalo se už přesné místo konání svatby - mohlo to bít v Kněžicích z neznalosti místních poměrů v Moravském Krumlově.

Divím se, že na to sama neupozornila, i když - přidávala by si tím asi práci. Z

Drapače jsem nějaké našla v Moravských Buďějovicích, ale tady u nás (Ivančice - cca 6 km je M. Krumlov) jsem zatím na žádného nenarazila.
To nic neznamená, v podstatě šlo o to, že Ivančice sice patřily pod správu panství Moravského Krumlova (dříve Liechtensteina) , co přestaly být královským městem a staly se městem ochranným, existovaly nadále odtažitě od M. Krumlova. Vlastní kostel, fara, a spojení jinými směry. Po roce 1918 jiný okres, za války mezi obcemi hranice Říše a po válce opět jiný okres. V Krumlově byla i část nemocnice, střední školy a učňáky, takže jsme se moc nemíchali :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků