Všem díky za pomoc - Kasr už sem nebudu nic dávat!

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Všem díky za pomoc - Kasr už sem nebudu nic dávat!

Příspěvekod monoptalmos » pát bře 06, 2015 14:28

matričních záznamů

Adolf Kubeš – †17. června 1907, Brno 1 359


mnohokrát děkuji za případnou pomoc

M.
Naposledy upravil monoptalmos dne stř bře 11, 2015 22:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
monoptalmos
 
Příspěvky: 819
Registrován: úte led 03, 2012 13:00

Re: † Brno - prosím o pomoc s dohledáním

Příspěvekod Kasr » sob bře 07, 2015 15:05

To si vybíráte z Wikipedie osobnosti a pak si je necháte hledat data na tomto fóru?
Kolik jich ještě bude?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Adolf_Kube%C5%A1
http://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Hamza
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bed%C5%99ich_Mack%C5%AF
a mohu ještě pokračovat.
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: † Brno - prosím o pomoc s dohledáním

Příspěvekod Zora » sob bře 07, 2015 16:56

Monopthalmovi pomáhá ten, kdo chce, rozhodně to není povinné.
Mně se jeho koníček líbí, rozhodně těch matričních nálezů našel sám nesmírné spousty, ty dává na wiki rovnou.
Beru to tak, že třeba zase jeho nálezy pomohou jiným na wiki nebo na brněnské encyklopedii, kteří nemají k matrikám tak blízko.
V neposlední řadě je to pro mě zajímavé zpestření, co vše se mohu o známých osobách z historie dozvědět. mezi hloubáním nad zatoulanými předky občas vítané zpestření.
Znám Těsnohlídka, Mendela, Prokopa Diviše...... nikdy mě nenapadlo přemýšlet kde, v jakých poměrech vyrůstali, nebo umírali...
Berme to tak, že pomoc není povinná, a vše v daných mezích je dovoleno.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: † Brno - prosím o pomoc s dohledáním

Příspěvekod zedir » sob bře 07, 2015 17:11

Zora píše:Monopthalmovi pomáhá ten, kdo chce, rozhodně to není povinné.
Mně se jeho koníček líbí, rozhodně těch matričních nálezů našel sám nesmírné spousty, ty dává na wiki rovnou.


Přesně tak, vždyť to není povinné. Pokud to někomu vadí, že někdo prosí o genealogickou pomoc na genealogickém fóru, které je předně zdarma, ať už se tu vyjadřují laici nebo opravdoví profesionálové, nevím, proč se vlastně na toto fórum registruje. To bychom na ten základní princip těchto stránek mohli rovnou rezignovat a napsat Dr. Tabymu, že už vlastně postrádají smysl a že je již nechceme.
Třeba zrovna dnes jsem monoptalmovi četl úmrtí hraběte Mitrovského, což je rod, jehož jméno člověk vždy někde zaslechne nebo projíždí v Brně kolem "Mendláku" a letohrádku Mitrovských, ale nikdy jsem je neviděl v matrice a je opravdu zajímavé si k těm jménům představit nebo přečíst něco bližšího. Zrovna díky monoptalmovi jsem se více pídil po Leopoldu Berchtoldovi, mezi jehož poddané patřili i mí předci. Vše, co jsem tušil, bylo, že spolu s bratrem byli velcí filantropové a osvícení vzdělanci, jaké sbírky vybudovali na hradě Buchlově atd., ale až jsem viděl záznam v matrice, začal jsem si dohledávat více informací, abych se dočetl, jakou obdivuhodnou postavou byl a abych si domyslel, o kolik mí předci měli díky němu lepší život než pod jinými pány.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: † Brno - prosím o pomoc s dohledáním

Příspěvekod Zora » sob bře 07, 2015 17:19

Zbývá jen dodat - jsem ráda, že tu Monopthalma máme , takže - ať se Vám daří a pokud čas dovolí a matriky umožní, ráda budu dál pomáhat ve hledání. Z :!:
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků