údaj o úmrtí

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

údaj o úmrtí

Příspěvekod Margareta » pát bře 06, 2015 8:14

Dobrý den,

prosím Vás nemohu najit matriky zemřelých hledám údaj o Anně Slavíkové ( roz. Kropáčové narozené 10.8.1855), zemřela v Bratkovicí mezi lety 1865-1924, tj matrika Hluboš 15, Hluboš 21, ty však nejsou digitalizovány. Stačí mi jen místo a datum. Nutně jej poptřebuji a nedostanu se jej vyhledat. Proto Vás velice prosím.
Dá se udaj dohledat třeba podle hrobu?
Margareta
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned úno 08, 2015 12:05
Oblast pátrání: celá ČR

Re: údaj o úmrtí

Příspěvekod artepa » pát bře 06, 2015 8:42

Dobrý den,
můžete požádat někoho, kdo chodí do SOA Praha, zda by Vám záznam našel.
Sice se tam chystám, ale netuším, kdy mi to vyjde, takže nic neslibuji.
Pak můžete zkusit napsat na obec, jestli je pohřbená v Bratkovicích, třeba mají záznamy.
Někde to mají zpracované i do minulosti. I když většinou hřbitovní správa vede záznam o datu pohřbení. Ale třeba je náhrobek zachovalý a na něm datum bude.
Mě takhle pomohla paní z jednoho severomoravského hřbitova. Došla se podívat na náhrobek, v evidenci měli pouze datum, kdy zřejmě došlo k přepisování údajů do pc.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: údaj o úmrtí

Příspěvekod Margareta » pát bře 06, 2015 10:59

Dobrý den, velice děkuji to už mě také napadlo zkouším co můžu, mělo by to spadat pod Hluboš ( tj. matrika Hluboš 15,21) znovu jsem počitala kdy zhruba tak zemřela, pokuším se nyní najít udaj o snatku s Františkem Slavíkem...ale nevím nevím. Ale pokud tam půjdete a podíváte se budu velice Vám zavázana.
Margareta
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned úno 08, 2015 12:05
Oblast pátrání: celá ČR


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků