Štolfa-Zářičí o Kroměříže-vyřešeno

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Štolfa-Zářičí o Kroměříže-vyřešeno

Příspěvekod horalka » sob úno 28, 2015 20:21

Prosím badatele z jižní Moravy o radu: pátram po rodině Jana Štolfy narozeného 10.1.1878.Našla jsem jeho narození v matrice v Chropyni, ale nenašla jsem žádneho dalšího sourozence a nemužu najit ani svatbu jeho rodičů. On sám se poprve oženil asi před 1.svět válkou,svatbu jsem nenašla,po válce prýkdyž se vratil měla jeho žena doma jiného a tak se ocitl na severní Moravě v oblasti hranic se Slovenskem kde žil ny hromádce jako nerozvedený s paní se kterou měl asi 5 děti.Měl studovat ve Vídni,podle jeho vnuka pry byl z bohaté rodiny,ale mě udivuje že jeho otec ma u narozeni napsáno že byl podruh.
Když jsem se divala do indexu matriky Chropyně tak jsem tam nenašla ani jaho narozeni,přitom v matrice zapsan je.
Díky za navedeni kde hledat
Naposledy upravil horalka dne sob úno 28, 2015 23:15, celkově upraveno 1
horalka
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv úno 12, 2015 14:27

Re: Štolfa-Zářičí o Kroměříže

Příspěvekod Claricia » sob úno 28, 2015 20:23

horalka píše:Prosím badatele z jižní Moravy o radu: pátram po rodině Jana Štolfy narozeného 10.1.1878.Našla jsem jeho narození v matrice v Chropyni, ale nenašla jsem žádneho dalšího sourozence a nemužu najit ani svatbu jeho rodičů. On sám se poprve oženil asi před 1.svět válkou,svatbu jsem nenašla,po válce prýkdyž se vratil měla jeho žena doma jiného a tak se ocitl na severní Moravě v oblasti hranic se Slovenskem kde žil ny hromádce jako nerozvedený s paní se kterou měl asi 5 děti.Měl studovat ve Vídni,podle jeho vnuka pry byl z bohaté rodiny,ale mě udivuje že jeho otec ma u narozeni napsáno že byl podruh.
Když jsem se divala do indexu matriky Chropyně tak jsem tam nenašla ani jaho narozeni,přitom v matrice zapsan je.
Díky za navedeni kde hledat

Odkaz na jeho narození by byl? :-)

Jinak rodinným pověstem o bohaté rodině a tak dále bych moc nevěřila. ;-)
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Štolfa-Zářičí o Kroměříže

Příspěvekod horalka » sob úno 28, 2015 20:38

horalka
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv úno 12, 2015 14:27

Re: Štolfa-Zářičí o Kroměříže

Příspěvekod horalka » sob úno 28, 2015 23:14

Už jsem se v těch matrikach trochu zorientovala a našla co potřebuji
horalka
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv úno 12, 2015 14:27


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků