Sixta N cca1825 H. Chvatliny?

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Sixta N cca1825 H. Chvatliny?

Příspěvekod sykoras » sob úno 21, 2015 18:19

Hledám narození Antonína Sixty, který je uvedený níže:

Ze Skvrňova
Dne 30 Septembera [1752] po 3 prossli ohlášcze 10.17.24 September w staw: s(watého) Manželstva v Diekan(ském) Kostele Zasmuczkim[farní obvod] potvrzeni byli pocztiwy Mladenec Antonin Sixta z Hor. Chvatlin poctiwau dieweczkau Weronikou vlastní dcerou Jana Ssediweho ze vsi Skrňova oba dva k panstwí Zasmuckýmu poddaní. Tes[tes]: Wogtiech Ssediwegi z Wrssicz Anna dcera Jana Prošandi z Skrňowa et alia tuma? tertim
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8707/253 (vlevo poslední)


--
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/11095/60 (Skvrňov a okolí, nenalezen 1695-1732)
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8773/173 (Zasmuky a okolí, nenalezen 1695-1732)
sykoras
 
Příspěvky: 372
Registrován: sob kvě 12, 2012 10:57

Re: Sixta N cca1825 H. Chvatliny?

Příspěvekod jkeil » stř bře 27, 2019 18:53

Dobrý den,
také jsem zabrousil na Sixtovi v 18. století, Sixtová Dorota se narodila 5.2.1793 ve Voděradech, Měla tatíka Václava Sixtu a matku Veroniku, odkud ovšem byli nevím, provdala se za Jana Forsta, zřejmě z Bečvár. Dále pak už sleduji rodinu Forstů, potažmo Kubelků či Hrdinů z Dolních Chvátlin. Takže jsem Vám zatím asi nepomohl, ale výhledově v pátrání budu jistě pokračovat, zjistím-li něco pro Vás zajímavého, ozvu se.
jkeil
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 27, 2019 16:52
Oblast pátrání: Fojtka, Rožnov pod Radhoštěm, Rychnov nad Kněžnou, Habry, Dobrá Voda u Malčína, Horní Jelení, Jehnědí, Levousy, Telč

Re: Sixta N cca1825 H. Chvatliny?

Příspěvekod janamic » stř bře 27, 2019 20:13

Před padesáti lety napsal můj dědeček Rodopis rodin Sixtovských pocházejících z Velimi. Tento rodopis se věnuje rozrodu Pavla Sixty (1715) a já jsem v úžasu, co se mu podařilo shromáždit dat za tři roky pátrání "po staru"- navštěvováním archivů, knihoven a úřadů. Neměl pomocníka internet, zato však rodině Sixtů panovaly dobré příbuzenské vztahy a stýkali se a věděli o sobě i příbuzní přes několik kolen. Někdy v budoucnu se chystám na zdokonalení rodokmenu, především doplnění vývodu sixtovských nevěst a možná i malou revizi původu Sixtů - to co bylo před Pavlem.
Jako odpověď na Vaše otázky budu citovat z výše uvedeného: "Kolébku rodu Sixtů ve středočeském kraji máme ve Křečhoři č. 14....Jan Sixta s manželkou Kateřinou rozenou Třešňákovou se ujali gruntu 27. listopadu 1650...měli sedm dětí...šestým dítětem byl Jan narozený 1669 a pozdější hospodář. Před nástupem Jana II byla roku 1682 Křečhoř přifařena ke Starému Kolínu. Tam v roce 1761 vyhořela fara a současně shořely matriční knihy z doby osmdesáti let. V době té byl rozchod četných sixtovských potomků do celého okolí. Bádání v tomto směru bez zaniklých matrik je ztíženo... Dle pozemkové knihy měl Jan II z prvního manželství 6 dospěvších dcer a 4 syny, s druhou manželkou Annou byly další děti..."
Tolik citace, podle Rodopisu byl první Sixta ve Chvátinách Václav Sixta, pravděpodobně syn Jana II z prvního manželství s Kateřinou.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků