Vyhledávání padlých v I. sv. válce (za R-U)

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: Vyhledávání padlých v I. sv. válce (za R-U)

Příspěvekod Addama » ned úno 15, 2015 0:15

Me by zajimalo, jestli jste hledal misto, kde byl Vas predek v Italii pohrben? Kontaktoval jste zminene ministerstvo obrany v Rime? Ja tam obcas vznasim dotazy, ktere mi prijdou z Ceske republiky, prave ohledne hledani vojenskych hrobu z I.svet. valky. Trochu se v poslednich letech vylepsili, alespon ty jejich stranky, ale na odpoved se ceka opravdu hezky dlouho.....Tak by me zajimalo, jestli jste tam uspel.
Addama
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát led 30, 2015 11:23
Oblast pátrání: Sklari a sklarny v cele ČR.

Re: Vyhledávání padlých v I. sv. válce (za R-U)

Příspěvekod Martin819 » ned úno 15, 2015 0:54

Místo, kde by měl být pohřben jsem si našel jen na mapě, osobní návštěvu teprve plánuji letos nebo příští rok. Do Itálie jsem psal 2x ale ani jednou jsem se žádné odpovědi nedočkal. Jednou jsem psal v italštině a jednou dvojjazyčnou italko-anglickou zprávu.
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vyhledávání padlých v I. sv. válce (za R-U)

Příspěvekod sanssouci » ned úno 15, 2015 8:39

V státním archivu Rakouska se dá hledat po příjmení. Najde se tam také jeden Josef Jirsa.
Uvádí se tam ale jenom signatura, kde se ten Josef Jirsa v archivu najde.

http://www.archivinformationssystem.at/ ... suche.aspx
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Vyhledávání padlých v I. sv. válce (za R-U)

Příspěvekod ballis » pon úno 16, 2015 8:19

Hlásím, že jsem vše přečetl, všem moc děkuji, odeslal jsem nějaké e-maily na zmíněné instituce a podám pak zprávu, jak jsem dopadl.

Díky moc.
Uživatelský avatar
ballis
 
Příspěvky: 189
Registrován: sob led 04, 2014 23:46
Bydliště: Havlíčkův Brod
Oblast pátrání: Jindřichův Hradec, Protivín, Velké Popovice, Nová Ves u Pyšel, Plzeň, Vilémov u Humpolce, Cholet (FRA)

Re: Vyhledávání padlých v I. sv. válce (za R-U)

Příspěvekod ballis » čtv čer 18, 2015 7:27

ballis píše:Hlásím, že jsem vše přečetl, všem moc děkuji, odeslal jsem nějaké e-maily na zmíněné instituce a podám pak zprávu, jak jsem dopadl.

Díky moc.


Poslušně hlásím, že jsem psal do VHÚ --- asi 4 měsíce bez odpovědi.
Dále e-mail do Staatsarchiv ve Vídni (viz tipy výše), tam mi odpověděli, pohledali a nenašli. Ani to nebylo tak drahé, účtovali si 37 EUR za půlhoďku hledání a 3 EUR nějaký doplatek. Kdyby něco našli, bylo by to dražší o kopírování. Ale jak rád bych zaplatil víc... Takže v mém případě bohužel nic, Josef Jirsa dále pro mne veliká neznámá... :cry:
Uživatelský avatar
ballis
 
Příspěvky: 189
Registrován: sob led 04, 2014 23:46
Bydliště: Havlíčkův Brod
Oblast pátrání: Jindřichův Hradec, Protivín, Velké Popovice, Nová Ves u Pyšel, Plzeň, Vilémov u Humpolce, Cholet (FRA)

Re: Vyhledávání padlých v I. sv. válce (za R-U)

Příspěvekod karel.novák » čtv čer 18, 2015 20:27

karel.novák
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 04, 2014 12:53

Re: Vyhledávání padlých v I. sv. válce (za R-U)

Příspěvekod ballis » čtv čer 25, 2015 22:54

POZOR!!!!

Čerstvě je zprovozněna kartotéka padlých na stránkách VUA:

http://vuapraha.cz/node/69

Je tam toho asi víc, protože nám se tam podařilo najít našeho pradědu, o kterém dva příspěvky výše uvádím, že mi s ním ve Vídni nepomohli!!!

Takže u nás velká badatelská radost a směr nějakého příštího výletu je dán - Halič :lol:
ačkoliv když si o tom masakru čtu spíš bych přidal :cry:
Uživatelský avatar
ballis
 
Příspěvky: 189
Registrován: sob led 04, 2014 23:46
Bydliště: Havlíčkův Brod
Oblast pátrání: Jindřichův Hradec, Protivín, Velké Popovice, Nová Ves u Pyšel, Plzeň, Vilémov u Humpolce, Cholet (FRA)

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MilanKovář a 13 návštevníků