Hledám matriku - Nová Plánice u Klatov - VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Hledám matriku - Nová Plánice u Klatov - VYŘEŠENO

Příspěvekod Dia_linn » čtv úno 05, 2015 16:24

Dobrý den,

už 2 dny mi nedá spát jedna záhada (záhada pro mě, pro Vás možná banalita). Hledám sňatek Matěje Reisengera a Josefy Roj(í)kové. Našla jsem o ní záznam v indexu matr. PLÁNICE 36: (5. řádka, z Nové Plánice, dne 17.6.1863, matr. str. 4)
http://www.portafontium.cz/iipimage/30067139/planice-36_2390-t?x=13&y=74&w=435&h=181

Jenže kde je ta matrika, ve které se nachází ten zápis? Příslušné plánické matriky neobsahují zápisy z obce Nová Plánice. Našla jsem si o její historii, že šlo o uměle vybudovanou osadu ze 40, let 19. století (viz http://www.planice.cz/obce-spravniho-uzemi/nova-planice/).
Jenže to mi neodpovídá na otázku, kde ten kýžený zápis sňatku hledat. Prohlédla jsem víc plánických matrik, ale bez úspěchu, stejně tak jsem prohledala sousední farnost ZAVLEKOV 14.

Pokud máte nějaké nápady nebo vlastní zkušenost, děkuji, že se o ně podělíte :-)
Naposledy upravil Dia_linn dne čtv úno 05, 2015 22:48, celkově upraveno 1
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Hledám matriku - Nová Plánice u Klatov

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv úno 05, 2015 17:05

Podivné to je.
Když ještě byly plzeňské matriky na Actapublica, zůstalo tam po nich info
http://actapublica.eu/matriky/plzen/detail/10453/

Tedy: že existuje matrika Zavlekov 14 a v ní je Nová Plánice i Plánička (ta je pokud jsem to dobře pochopila na stejném místě ve staré mapě)

Jenže tuto matriku se mi na Portafontium nepovedlo najít- jak jste ji procházela? Vám se ji najít povedlo?

K.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Hledám matriku - Nová Plánice u Klatov

Příspěvekod Dia_linn » čtv úno 05, 2015 17:08

Ano, Zavlekov 14 jsem našla a prošla jsem všechny oddíly jednotlivých vsí, ale hledaný zápis se tam nenachází. A rozhodně není na straně 4, jak tvrdí index. Prošla jsem ještě sousední farnosti, ale zatím bez úspěchu :-(
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Hledám matriku - Nová Plánice u Klatov

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv úno 05, 2015 17:45

Tak matriku jsem našla, ale zápis tam není. Je to dost divné. Je tam víc zápisů z Nové Plánice u různých písmen, ale v matrikách jsem je neviděla.
Snad napsat přímo do Plzně- jestli ta matrika neexistuje zatím jenom na papíře.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Hledám matriku - Nová Plánice u Klatov

Příspěvekod Kirvin » čtv úno 05, 2015 19:47

Mám v Nové Plánici rovněž nějaký zájem a pokud mne pamět neklame, příslušná matrika (matriky) dosud nebyla převzata SOA Plzeň (telefonicky jsem to ověřoval na MěÚ Plánice, ale nemám teď k dispozici záznam z telefonátu). Jinak zápisy z Nové Plánice jsou také rozstroušeny v matričních knihách Plánice, např. Plánice 32, narození 1873 - 1915 obce Plánice a Vracov. Kromě přiřazených obcí jsou v matrice zápisy narozených následujících lokalit: Bolešiny (str. 929), Kratice (zaniklá část obce Kvasetice - str. 315) a Nová Plánice (č. obce Plánice - str. 37, 51).
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.

Re: Hledám matriku - Nová Plánice u Klatov

Příspěvekod Dia_linn » čtv úno 05, 2015 20:52

Tak toho jsem se bála. No tedy aspoň že vím, jak se věci mají. Děkuji za info, zařídím se podle toho.
Tak aspoň dneska usnu :-)
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Hledám matriku - Nová Plánice u Klatov

Příspěvekod czluny » čtv úno 05, 2015 21:34

Také se mi stalo! V SOA Litoměřice jsem našel index a dotyčná matrika nakonec jako živá uložena v Bílině. Naštěstí to mám do Bíliny kousek, ale matrikářka byla hodně překvapená když jsem jí diktoval čísla stránek. Nakonec dala i slevu když jsem to měl připravené.

P.
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků