Soupis poddaných 1651 plzeňsko

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Soupis poddaných 1651 plzeňsko

Příspěvekod HaninaH » pon led 12, 2015 16:42

Zdravím,
nemáte někdo prosím přístup k soupisu poddaných 1651 obec Vránov a Věvrov u Staňkova v plzeňském kraji? V berní rule se mi nezadařilo najít muže jménem Vít Steinbach. V té době byl ještě dítě a nikde nemůžu najít jeho narození v roce 1648 + - 1 rok. Předem díky. H
TY Hanina
HaninaH
 
Příspěvky: 336
Registrován: pát črc 25, 2014 9:05
Oblast pátrání: Pátrám v oblasti Kynšperku nad Ohří- potomci Steinbachů ze Steinbachu/Stampach/, dále rod Počta v oblasti Světlé nad Sázavou/ obec Lipnička směrem k Poděbradům/- rod Poděbradských, a dále v oblasti Staňkova u Domažlic/obec Vránov/- rod Steinbach

Re: Soupis poddaných 1651 plzeňsko

Příspěvekod J.i.Š.i. » pon led 12, 2015 21:17

Dobrý večer,

originál soupisu poddaných podle víry se pro panství Horšovský Týn bohužel nedochoval, není tak v edici obsažen.

Ale pokud budete mít cestu do pracoviště SOA Plzeň v Klášteru u Nepomuku, můžete se ve fondu Velkostatek Horšovský Týn podívat na:

- Soupisy poddaných pro celé panství a všeobecné soupisy, inv. č. 736, sig. 93, kart. 200 - tam je soupis z roku 1650 pro část panství

- Seznamy poddaných 1660 – 1717, Kniha 120
- Seznamy poddaných 1662 – 1717, Kniha 121

Více viz: Ivana Němečková, Sociální stratifikace panství Horšovský Týn v 17. – 19. století, diplomová práce na ÚČD FF UK, Praha 2013.

odkaz - https://is.cuni.cz/webapps/zzp/detail/109491/


S.J.
Sein Grund und Boden pflanz' ich nicht, nach seiner Pfeife tanz' ich nicht.
J.i.Š.i.
 
Příspěvky: 2335
Registrován: pon srp 18, 2014 16:18
Oblast pátrání: Absolon - Olomoucko
Hála, Janda, Pokorný - Mělnicko, Staroboleslavsko
Šiška - Mladoboleslavsko, Mělnicko, Sedlčansko, Táborsko
Albrecht - Praha, Český Brod, Mladá Boleslav
Ulrich - Mostecko
Vlček - Náchodsko
Eliáš - Habry
Vydra - Český Brod

Re: Soupis poddaných 1651 plzeňsko

Příspěvekod HaninaH » pon led 12, 2015 21:22

Moc Vám děkuji,
zkusím se k tomu nějak dostat, třeba přes národní knihovnu Čr, Nepomuk mám téměř přes celou republiku. Ještě jednou děkuji :) . H
TY Hanina
HaninaH
 
Příspěvky: 336
Registrován: pát črc 25, 2014 9:05
Oblast pátrání: Pátrám v oblasti Kynšperku nad Ohří- potomci Steinbachů ze Steinbachu/Stampach/, dále rod Počta v oblasti Světlé nad Sázavou/ obec Lipnička směrem k Poděbradům/- rod Poděbradských, a dále v oblasti Staňkova u Domažlic/obec Vránov/- rod Steinbach

Re: Soupis poddaných 1651 plzeňsko

Příspěvekod HaninaH » čtv led 15, 2015 11:02

Tak mi odpověděli z národní knihovny na webu "ptejte se knihovny" , bylo to fakt zajímavý, zjistila, jsem že ten člověk patřil mezi nejbohatší v obci, vypsali mi, co všechno vlastnil, do té doby jsem si myslela, že byl jen obyčejný sedlák :wink:
Naposledy upravil HaninaH dne čtv led 15, 2015 21:29, celkově upraveno 1
TY Hanina
HaninaH
 
Příspěvky: 336
Registrován: pát črc 25, 2014 9:05
Oblast pátrání: Pátrám v oblasti Kynšperku nad Ohří- potomci Steinbachů ze Steinbachu/Stampach/, dále rod Počta v oblasti Světlé nad Sázavou/ obec Lipnička směrem k Poděbradům/- rod Poděbradských, a dále v oblasti Staňkova u Domažlic/obec Vránov/- rod Steinbach

Re: Soupis poddaných 1651 plzeňsko

Příspěvekod J.i.Š.i. » čtv led 15, 2015 12:45

Nicméně to je údaj z berní ruly 1654, takže víte kdo tam byl za hospodáře a jak velký byl jeho majetek. Ale stále to není ten žádoucí soupis poddaných, který by dovolil blíže nahlédout do jeho rodiny. V tom by snad pomohly výše psané archiválie v Nepomuku. Asi se tomu nevyhnete :)
Sein Grund und Boden pflanz' ich nicht, nach seiner Pfeife tanz' ich nicht.
J.i.Š.i.
 
Příspěvky: 2335
Registrován: pon srp 18, 2014 16:18
Oblast pátrání: Absolon - Olomoucko
Hála, Janda, Pokorný - Mělnicko, Staroboleslavsko
Šiška - Mladoboleslavsko, Mělnicko, Sedlčansko, Táborsko
Albrecht - Praha, Český Brod, Mladá Boleslav
Ulrich - Mostecko
Vlček - Náchodsko
Eliáš - Habry
Vydra - Český Brod

Re: Soupis poddaných 1651 plzeňsko

Příspěvekod HaninaH » čtv led 15, 2015 14:18

Asi ne. Nehledě na to, že farář měl rád mešní víno bo co, když psal matriku :twisted: . Našla jsem mnoho nesrovnalostí. Záměny křestních jmen i příjmení u matek dětí, místo Christina psal Kateřina místo Peteříková, psal Laminová /ta se vůbec nikde ani v okolních obcích nenarodila/. Dalo by se to pochopit, rod byl velmi rozvětvený. :oops: Ve 4 generacích jdoucích za sebou minimálně 3 chyby v jedné generaci . :| Dohledávám to víc jak 5 let.
TY Hanina
HaninaH
 
Příspěvky: 336
Registrován: pát črc 25, 2014 9:05
Oblast pátrání: Pátrám v oblasti Kynšperku nad Ohří- potomci Steinbachů ze Steinbachu/Stampach/, dále rod Počta v oblasti Světlé nad Sázavou/ obec Lipnička směrem k Poděbradům/- rod Poděbradských, a dále v oblasti Staňkova u Domažlic/obec Vránov/- rod Steinbach


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků