Kde hledat? - Karl Gawlas, Alexanderfeld

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Kde hledat? - Karl Gawlas, Alexanderfeld

Příspěvekod dominikmatus » pát led 09, 2015 19:28

Zdravím,
hledám předky dědy z Nového Jičína a zjistil jsem, že jeho děda Karel Gawlas zde zemřel v roce 1918 v 48 letech. Jeho rodiče byli Johann Gawlas, kovoobráběč z Alexanderfeldu s ženou Helenou Knypt.

Můj tip na Alexanderfeld jsou Aleksandrowice (Bielsko-Biała), které jsou relativně blízko za hranicemi.
Mohl by mi někdo poradit kde hledat nebo jestli se dají další informace vůbec najít. Po dlouhém prohledávání internetu jsem nenašel zdroj kde bych našel k této obci záznamy. Případně pokud máte někdo placené genealogické služby, mohli byste zkusit vyhledávání? Děkuji převelice. :)
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Kde hledat? - Karl Gawlas, Alexanderfeld

Příspěvekod Brasl » sob led 10, 2015 10:31

Aleksandrovice, něm. Alexanderfeld, ves v Rak. Slezsku nedaleko m. Bílska (západně) se 141 d. a 1797 ob. něm. polsk. — toliko 6 Čechů — (r. 1880.); škola.
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/MShow ... id=4571926

Tedy to co píšete.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Kde hledat? - Karl Gawlas, Alexanderfeld

Příspěvekod dominikmatus » pát led 23, 2015 22:07

Mohl by se někdo kouknout jestli se tyto nálezy na MyHeritage nějak neshodují s mým předkem? Díky moc.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Kde hledat? - Karl Gawlas, Alexanderfeld

Příspěvekod Dagmar8 » sob led 24, 2015 21:29

když si zadáte do googlu jméno správce někdy se to podaří najít - tady máte jeho rodokmen http://www.myheritage.cz/site-family-tree-151446672/kiszka-z-suchem-silesiacz-web

zadávala jsem jen jedno jméno /kiszka/, zkuste to s dalšími
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Kde hledat? - Karl Gawlas, Alexanderfeld

Příspěvekod dominikmatus » sob led 24, 2015 22:03

ozana už mi pomohl s odkazy. Ale nic shodného jsem žel nenašel. :(
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Kde hledat? - Karl Gawlas, Alexanderfeld

Příspěvekod Zora » sob led 24, 2015 22:12

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kde hledat? - Karl Gawlas, Alexanderfeld

Příspěvekod HaninaH » pon led 26, 2015 13:45

viewtopic.php?f=7&t=14942
tady jsem něco našla, snad Vám to :wink: pomůže
TY Hanina
HaninaH
 
Příspěvky: 336
Registrován: pát črc 25, 2014 9:05
Oblast pátrání: Pátrám v oblasti Kynšperku nad Ohří- potomci Steinbachů ze Steinbachu/Stampach/, dále rod Počta v oblasti Světlé nad Sázavou/ obec Lipnička směrem k Poděbradům/- rod Poděbradských, a dále v oblasti Staňkova u Domažlic/obec Vránov/- rod Steinbach

Re: Kde hledat? - Karl Gawlas, Alexanderfeld

Příspěvekod dominikmatus » pon led 26, 2015 16:40

Díky za odkaz, je zvláštní, že tam to Bílsko je zahrnutu, ale nic jsem nenašel. Jen jednoho Gawlase, toť vše.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků