Ústřední hřbitov Brno

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod terminal » sob pro 27, 2014 11:17

Dobrý den přátelé,
není zde mezi vámi někdo kdo, by měl cestu na ústřední hřbitov v Brně? Potřeboval bych vyfotit jeden náhrobek ...
Děkuji předem.
Jde o tento hrob: Sk. 96, číslo hrobu 225 a 226 a měla ba tam bát pochovaná Anežka Pešáková(roz.Kulhánková) a Anton Pešák.
Přeji hezký den
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod karels » sob pro 27, 2014 16:23

karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod terminal » sob pro 27, 2014 16:54

Teda moc moc moc DĚKUJI !!!!!!!!!!!
Od Vás jsem tímto dostal ještě moc super (i když dle stavu hrobu trochu smutný) dárek k vánocům
Ještě jednou moc děkuji
Honza
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod karels » sob pro 27, 2014 16:59

Není zač, rád jsem spojil zdravotní procházku s něčím užitečným. Máte pravdu, že jsem se k desce s nápisy musel trochu "probojovat".
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod Dagmar8 » ned pro 28, 2014 11:10

Dá se někde na netu najít seznam pochovaných na hřbitově v Brně?
Zkoušela jsem hledat, možná špatně.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod Zora » ned pro 28, 2014 11:37

Nedá. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod terminal » ned pro 28, 2014 14:11

Co se týče ústředního hřbitova Brno, tak na Billiongraves je nějakých 3600 fotografií náhrobků. Zatím nejsou zaindexovány, takže byste (pokud někoho hledáte) musela prohlížet fotografii po fotografii... Nebo počkat až to někdo zaindexuje (což může nějakou dobu trvat - dělají to dobrovolníci z řad uživatelů .Diskuzní vlákno o Billiongraves zde:
http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=17&t=18569
Ale je také možnost poslat na brnenskehrbitovy@volny.cz dotaz. Mě zatím celkem ochotně odpovídali.
A nakonec ještě je tu jedna možnost.... Zaregistrovat se na Billiongraves a brněnský hřbitov začít indexovat. :idea: Já začnu dnes večer a
když nás bude víc, nebudem se bát vlka nic a tím dříve to bude...
Honza
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod Dagmar8 » ned pro 28, 2014 16:34

nevím, jestli bych indexování zvládla, zvláště když neovládám angličtinu :?
ale děkuji oběma za odpověď.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod terminal » ned pro 28, 2014 16:54

web lze přepnout i do češtiny. To indexování není nic složitého - je to spíš taková otravná "kancelařina"...
Načíst obrázek, podle něj dopsat jména a data. Buch další..
Načíst obrázek, podle něj dopsat jména a data. Buch další..
Načíst obrázek, podle něj dopsat jména a data. Buch další..
Načíst obrázek, podle něj dopsat jména a data. Buch další..
.....
:D
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod Zora » ned pro 28, 2014 16:59

zpráva z roku 2011
Digitalizace hřbitovů v Brně by mohla odstartovat už za rok
V Brně se nachází celkem jedenáct hřbitovů čítajících přibližně 100 tisíc hrobů. Ani zde nemá správa hřbitovů peníze navíc. Přispět by ale mohl magistrát. Ten už dlouho připravuje projekt na vytvoření elektronických map hřbitovů. "Realizace by mohla začít nejdříve za rok," uvažoval Marek Šamšula ze Správy brněnských hřbitovů. "Digitalizace je časově i finančně náročná, ale s magistrátem jsme se o jednotlivé úkoly podělili. Na nás je pořízení fotodokumentace, příprava podkladů pro měření a podobně.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... petrovice/
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod terminal » ned pro 28, 2014 18:34

No fíha... 100 tisíc hrobů - to je nějakých hrobů... Díky za info.
Ještě jen doplním info kolem ústředního hřbitova na Billiongraves. Zbývá přepsat ůdaje z 800 fotografií (z 3600) - tedy něco se tam dá nalézt.
Toho jsem si nevšiml. To Dagmar8 - třeba budete mít štěstí a to co hledáta zde naleznete... Držím palce.
http://cs.billiongraves.com/pages/cemeteries/%C3%9Ast%C5%99edn%C3%AD-h%C5%99bitov-Brno/199919#cemetery_id=199919&lim=0&num=25&action=browse
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod kokolousek » pon lis 14, 2016 9:56

Dobrý den,
Hledám hrob na hřbitově v Brně
Mám foto hrobu z ústředního hřbitova, jenže naposledy jsem tam byla před dobrýma 20ti lety, a již není nikdo, kdo by me k němu mohl nasměrovat, bylo by možné tady zjistit nějakou malou informaci?
Vím jen, že to byl muj prapraděda
Josef Schalamon (možné i Schallamon /Schallomon..)
* 28. Únor 1876 Přítluky
+ 23. Červenec 1932 Brno

Vůbec netuším, zda hrob ještě je, nebo zda uz je zrušen, ale třeba by si nekdo vzpomenul kde byl,popř. třeba i další foto.a popis místa kde ho hledat.
Moc Vám všem děkuji za info.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
kokolousek
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 14, 2016 8:52
Oblast pátrání: Brno, Ostrava, Hlinsko, Sobíňov

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod Homelessbar » pon lis 14, 2016 15:11

Tak já bych jednoduše se obrátil na tyto kontakty http://www.hrbitovybrno.cz/informace
Uživatelský avatar
Homelessbar
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned lis 24, 2013 22:02
Oblast pátrání: Morava

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod kokolousek » úte lis 15, 2016 16:16

Děkuji, zkusím, třeba se povede
kokolousek
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 14, 2016 8:52
Oblast pátrání: Brno, Ostrava, Hlinsko, Sobíňov

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod kokolousek » stř lis 16, 2016 8:33

Děkuji , za navedení kam se obratit, vše potřebne me tam nasli,
kdyby tam mel nekdo cestu, mohl by me ten hrob vyfotit? jedná se o Hrobové místo na Ústředním hřbitově ve skupině 84,řada 1,číslo hrobu 20/21.
moc dekuji
kokolousek
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 14, 2016 8:52
Oblast pátrání: Brno, Ostrava, Hlinsko, Sobíňov

Další

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků