Ústřední hřbitov Brno

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod sabina0008 » pát pro 09, 2016 18:07

Paní na hřbitově jsou moc hodné...našli mne předky....ale bohužel nevím kde najdu svého strýce Josefa Koutňáka...narozen31.1 1901 ten na hřbitově neleží.....zemřel údajně v nemocnici Ponávka,dnes Úrazová nemocnice asi v letech 1970 až 1975může mi někdo poradit? Jinak kromě tohoto údaje mám celý rodokmen zpracovaný. mejl sabina0008[@]seznam.cz a nebo telefon 603551250
3
sabina0008
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 09, 2016 17:53
Oblast pátrání: Kroměříž,Brno,Hodonin,Těšánky

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod Zora » pát pro 09, 2016 19:08

Zkuste se svým dotazem oslovit matriční úřad Brno - střed, Dominikánské nám.

http://www.brno-stred.cz/odbory/odbor-matrika

Oni mají v evidenci matriky pro Brno, které se již nepoužívají, případně Vám poradí, kterou městskou část máte kontaktovat. Vzhledem k datu úmrtí přesněji poradit neumím.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod karels » sob pro 10, 2016 18:49

kokolousek píše:... kdyby tam mel nekdo cestu, mohl by me ten hrob vyfotit? jedná se o Hrobové místo na Ústředním hřbitově ve skupině 84,řada 1,číslo hrobu 20/21.
moc dekuji

Bohužel žádné údaje tam nejsou, dokonce je chybně označen číslem 39. Zdá se, že vpředu byla nějaká deska nalepená, ale je ta tam.
https://uloz.to/!mloHpAaNBYmH/p02-zip
Naposledy upravil karels dne ned pro 11, 2016 18:24, celkově upraveno 1
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod sabina0008 » ned pro 11, 2016 8:16

Můj strýc Josef Koutnák se narodil 31.1 1901 v obci Těšánky u Kroměříže.Pak žil v Brně,Maloměřice Hamry 9.ˇPokud by někdo věděl informaci kdy zemřel rod by byl dokončený.
sabina0008
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 09, 2016 17:53
Oblast pátrání: Kroměříž,Brno,Hodonin,Těšánky

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod Zora » ned pro 11, 2016 8:50

A oslovila jste maloměřický matriční úřad? Údaje o zemřelých kolem r. 1970 přece nenajdete v matrikách online, ale pouze na úřadě - osobně 20 Kč nahlédnutí, nebo písemně žádost o výpis, cca 200 Kč.
Podle mě ale informaci dostanete nejspíš na Dominikánském nám. v Brně - viz výše, pokud zemřel v nemocnici, pak bude veden v matrice , příslušné k uvedené nemocnici.
Tato nemocnice byla na Ponávce, Ponávka sama spadala pod tři matriční obvody podle čísel domů, kam spadala úrazová nemocnice, jsem nedokázala zjistit, asi proto, že seznam brněnských matričních obvodů a ulic, které pod ně spadaly, je vytvořen k roku 1938 a nemocnice vznikla o pár let dříve.
Mohla jsem se ale také přehlédnout, zkuste se podívat,
Pomůcky - invetář
http://actapublica.eu/userdata/inventar ... _mesto.pdf
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ústřední hřbitov Brno

Příspěvekod sabina0008 » ned pro 11, 2016 15:26

Moc vám děkuji.....Sabina
sabina0008
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 09, 2016 17:53
Oblast pátrání: Kroměříž,Brno,Hodonin,Těšánky

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků