Poslední záznam - 1810 Oddání v Zábřehu

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Poslední záznam - 1810 Oddání v Zábřehu

Příspěvekod VítekSmíšek » ned pro 07, 2014 11:27

Zdravím, prosím o pomoc, jak mám hledat dál...pátrám po rodině Borzutzkých(dnes Bořuckých) a až do roku 1810 jsem je stále mohl najít v jedné obci, ve které dodnes má rodina žije. V roce 1810 se narodil můj předek Anton Borzutzky a téhož roku se vzali jeho rodiče - Franz Borzutzky a Marianna roz. Mikollaschczik. Jsou tam napsané jejich věky(25 a 24 let) a obce odkud pocházejí - u Marianny to byl Zábřeh, ale u Franze to byla Lhota. V okolí by se našlo několik Lhot, ovšem jedna je skutečně jen pár kilometrů od Zábřehu, ale v matrice Hrabyně(farnost, kam Lhota spadala) jsem nenašel Franze Borzutzkého nar. cca 1785, ani nikoho jiného nositele tohoto příjmení. Další nejbližší Lhoty jsou o pár kilometrů dál - Horní a Dolní Lhota, které patřili do farnosti Velká Polom, jenže ani tam není stopa po Borzutzkých. Ptám se vás, jestli vás jako zkušené genealogy něco napadá (je mi přece jenom 15 a své bádání jsem zahájil někdy koncem září a nevěnuji mu celý svůj volný čas). Předem děkuji za rady a nápady :)
Naposledy upravil VítekSmíšek dne ned pro 07, 2014 13:19, celkově upraveno 1
VítekSmíšek
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned zář 21, 2014 19:35
Bydliště: Dolní Benešov-Zábřeh
Oblast pátrání: Prajzská(Hlučínsko)

Re: Poslední záznam - 1810 Oddání v Zábřehu

Příspěvekod Branwen » ned pro 07, 2014 11:33

Odkaz na ten svatební zápis by byl? Nepomůžou třeba místa, odkud pocházejí svědkové?
Uživatelský avatar
Branwen
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob črc 26, 2014 16:06
Oblast pátrání: Telč, Třešť, Brtnice, Bohdalov, Žďár n. S.

Re: Poslední záznam - 1810 Oddání v Zábřehu

Příspěvekod VítekSmíšek » ned pro 07, 2014 13:18

VítekSmíšek
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned zář 21, 2014 19:35
Bydliště: Dolní Benešov-Zábřeh
Oblast pátrání: Prajzská(Hlučínsko)

Re: Poslední záznam - 1810 Oddání v Zábřehu

Příspěvekod calmar » ned pro 07, 2014 17:29

Vzhledem k tomu, že tam není napsáno, že by byl z císařské strany (což je celkem podstatná informace), tak bych zůstal při hledání spíše v Prusku a zkusil bych Lhotku, dnes Ostrava-Lhotka.
calmar
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř zář 15, 2010 14:11
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Pomezí středních, severních a východních Čech
Bučovicko
Západní Těšínsko
Hranicko-Kelečsko-Valašsko
Hodonínsko
Opavsko

Re: Poslední záznam - 1810 Oddání v Zábřehu

Příspěvekod VítekSmíšek » pon pro 08, 2014 17:18

To už mě taky napadlo, ale přece jenom Lhota u Opavy je blíže než Lhotka, která navíc nemá navíc přesný název Lhota a pokud vím, tak Lhotka měla svůj německý název, něco jako Ellgoth (ikdyž je možné, že byl používán později, protože i Zábřeh se německy jmenoval Oppau, ale myslím, že až za války), každopádně i tam zkusím pátrat a děkuji :)
VítekSmíšek
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned zář 21, 2014 19:35
Bydliště: Dolní Benešov-Zábřeh
Oblast pátrání: Prajzská(Hlučínsko)


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 46 návštevníků