Konto u Narodní knihovny ČR

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Konto u Narodní knihovny ČR

Příspěvekod neznalek » pon lis 17, 2014 12:03

Hledám někoho kdo má uživatelské konto u Narodní knihovny rspk. její dodací služby eDDO a byl by ochoten pro mne objednat jednu jedinou konkretní kopii.
Samozřejmě proti úhradě poplatků !
Oč jde?
Na Kramerius jsem našel zmínku/výňatek:
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/1453020
"Budivoj Periodical Page
ISSN: 1801-2353
Volume: 1899
Issue: 27.4.1899
Page: (1) (Title Page)
cedníkem do pračky a vyťala mu několik políčků. Srážka ta netrvala však příliš dlouho. Za chvíli zjednán byl klid. Raněný Vohnický nepadl k zemi, naopak chtěl uléci, ale byl záhy chycen a veden na hejtmanslví. A nyní začalo rozhánění rozčíleného záslupu, jenž vyllačován do vedlejších ulic. Ulice"

Zajímal by mne celý článek. Proto bych jej chtěl nechat oscanovat/ofotit.

Z důvodu tohoto jednoho jediného výpisu nemá pro mne cenu podstoupit celou přihlašovací proceduru vč. založení uživatelského konta, zejména když nemám možnost osobně se do knihovny dostavit a vše vyřídit na místě.

Pokud snad někdo do knihovny chodí, stačí mi samozřejmě i amaterská fotografie tohoto článku.

Snad se někdo ochotný najde.
Děkuji předem.
Uživatelský avatar
neznalek
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 15, 2011 13:49
Bydliště: D-49324 Melle, Germany
Oblast pátrání: Chřenovice, Volavá Lhota, Chlístovice, Milanovice, Bohdaneč, Úžice, Uhlířské Janovice a všeobecně jihovýchodní část středočeského kraje, hlavně v okolí Ledče n/S a Dolních Kralovic. Po 1840 také Praha, Táborsko a Jižní Čechy.

Re: Konto u Narodní knihovny ČR

Příspěvekod Pichnat4 » pon lis 17, 2014 13:20

Nevím jak služba eDDO funguje, ale zde prostřednictvím následujícího formuláře objednat kopii bez nutnosti se registrovat, jen se vyplní údaje.

http://www.nkp.cz/sluzby/formulare/kramerius-objednavka
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Konto u Narodní knihovny ČR

Příspěvekod neznalek » pon lis 17, 2014 17:52

Díky, uvidím zda bude fungovat.
V Kramerius jsou pouze odkazy na eDDO http://www.nkp.cz/sluzby/edodo
Uživatelský avatar
neznalek
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 15, 2011 13:49
Bydliště: D-49324 Melle, Germany
Oblast pátrání: Chřenovice, Volavá Lhota, Chlístovice, Milanovice, Bohdaneč, Úžice, Uhlířské Janovice a všeobecně jihovýchodní část středočeského kraje, hlavně v okolí Ledče n/S a Dolních Kralovic. Po 1840 také Praha, Táborsko a Jižní Čechy.

Re: Konto u Narodní knihovny ČR

Příspěvekod Pichnat4 » pon lis 17, 2014 20:02

Tak jsem se na to kouknul a to eDDO je snad jen na elektronické kopie, přes ten odkaz co jsem vám sem dal, je to na papírovou kopii, takže tam si zase připlatíte za poštovné.

Mohu vás poprosit, pokud se vám podaří objednat tu kopii stránky, o detaily? Např kolik to stálo, za jak dlouho atd. Díky
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Konto u Narodní knihovny ČR

Příspěvekod Semik » pon lis 17, 2014 23:02

Po objednávce dostanete email zhruba tohoto znění:

Kopii si můžete vyzvednout ve studovně Referenčního centra v budově Klementina, nebo pověřit jinou osobu. Studovna je otevřena denně kromě neděle, vždy od 9 do 19 hod. Nachází se v přízemí budovy - hned za vrátnicí doleva (tzv. počítačová studovna)

Pro vstup do studovny v tomto případě nepotřebujete průkaz čtenáře, ani jednorázovou vstupenku.
V případě problémů na vrátnici lze volat l. 201 a služba ve studovně se o Vás postará.
Platí se v hotovosti v naší pokladně.


S pozdravem

Referenční centrum NK ČR

Vyúčtování:

1 x  kopie formátu A3 zhotovená ze systému Kramerius  =  5,- Kč

V souladu s autorským zákonem č. 216 Sb., kterým se mění zákon č. 121/2000 o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským, jsou kopie zhotovené NK ČR určeny pouze ke vzdělávací, výzkumné a osobní potřebě objednavatele, či pro interní potřebu organizace.
Semik
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Konto u Narodní knihovny ČR

Příspěvekod neznalek » úte lis 18, 2014 7:38

Tak tohle je perfektní a kompetentní odpověď.
Děkuji mnohokrát.
Bohužel mám to do NK ca. 680km a v Praze nemám nikoho koho bych tím mohl obtěžovat.
Z tohoto důvodu jsem se zajímal spíše o elekronické kopie zasílané třeba mejlem.
Přesto ještě jednou děkuji.
Uživatelský avatar
neznalek
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 15, 2011 13:49
Bydliště: D-49324 Melle, Germany
Oblast pátrání: Chřenovice, Volavá Lhota, Chlístovice, Milanovice, Bohdaneč, Úžice, Uhlířské Janovice a všeobecně jihovýchodní část středočeského kraje, hlavně v okolí Ledče n/S a Dolních Kralovic. Po 1840 také Praha, Táborsko a Jižní Čechy.

Re: Konto u Narodní knihovny ČR

Příspěvekod Brasl » úte lis 18, 2014 9:28

Zkušenost s tím nemám, ale ve formuláři máte možnost zaslání poštou. Proč by ji tam jinak dávali?
http://www.nkp.cz/sluzby/formulare/kramerius-objednavka

PS: Na úvodní stránce Krameria je to pod hypertextovým odkazem - papírové kopie.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Konto u Narodní knihovny ČR

Příspěvekod Pichnat4 » úte lis 18, 2014 10:22

Brasl píše:Zkušenost s tím nemám, ale ve formuláři máte možnost zaslání poštou. Proč by ji tam jinak dávali?
http://www.nkp.cz/sluzby/formulare/kramerius-objednavka

PS: Na úvodní stránce Krameria je to pod hypertextovým odkazem - papírové kopie.

Ano, to je přesně to co jsem sem dával já. Myslím, že se tu smotávají dvě služby a sice elektronické a fyzické kopie. Obě služby mají odlišný postup. Ale to už je na neznalkovi, který způsob si vybere.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Konto u Narodní knihovny ČR

Příspěvekod neznalek » úte lis 18, 2014 11:05

Díky všem kteří jste se zůčastnili diskuze.
Když shrnu poznatky tak na papírové kopie musím v pokladně knihovny zaplatit přímo.
U elektronické služby zřídit konto a zaplatit (ze zahraničí) bankovním převodem.
Přijet kvůli tomu 680km se mi, upřímně řečeno, nechce a internacionálni bankovní poplatky za převod 5,-Kč (??)....
Nevím zda by to bylo vůbec možné ?
No snad se někdo ozve kdo tam chodí nebo už konto má tak, jak byl můj původní dotaz.
Uživatelský avatar
neznalek
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 15, 2011 13:49
Bydliště: D-49324 Melle, Germany
Oblast pátrání: Chřenovice, Volavá Lhota, Chlístovice, Milanovice, Bohdaneč, Úžice, Uhlířské Janovice a všeobecně jihovýchodní část středočeského kraje, hlavně v okolí Ledče n/S a Dolních Kralovic. Po 1840 také Praha, Táborsko a Jižní Čechy.

Re: Konto u Narodní knihovny ČR

Příspěvekod Zora » úte lis 18, 2014 11:29

Zde platby v případě papírových kopií:

Způsob dodání ■
K ceně za kopie bude připočítáno poštovné a balné podle Ceníku NK ČR.
Poštou
Ponechat k vyzvednutí v NK ČR
Způsob placení ■
Ceny reprografických produktů, balné a poštovné jsou v Ceníku NK ČR uvedeny včetně DPH.
Složenkou
Dobírkou (při ceně nad 500,-Kč)
Faktura

zde ceník :
http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/cenik

V ceníku není rozlišeno zasílání do ČR a do zahraničí, (i když v jiných případech u knih ano), zdá se, že jde tedy o běžné taxy poštovních zásilek do zahraničí.

Tyhle věci - zvlášť pokud se vymykají běžným, (popsaným) zvyklostem (zde zaslání do zahraničí) - řeším přímo dotazem u přísl. instituce. Nikdy se mně nestalo, že by neodpověděli, většinou tak činí obratem. Zkuste si domluvit přesné podmínky, je dost možné, že Vám i vyjdou nějakým způsobem vstříc. Nejste zcela jistě jediný cizinec s podobným problémem.

Přibližně stejnou částku ve formě poštovného pak zaplatí totiž ten, kdo Vám kopii vyzvedne a pošle.

PS
Pokud si vše zařídíte písemně, můžete nechat odeslat kopii poštou na moji adresu, zaplatím a ve formě dobírky Vám přepošlu do zahraničí. Nevidím v tom žádný problém.

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Konto u Narodní knihovny ČR

Příspěvekod Semik » stř lis 19, 2014 21:30

neznalek píše:No snad se někdo ozve kdo tam chodí nebo už konto má tak, jak byl můj původní dotaz.

Čas od času do Klementina zajdu. Píšu vám email.
Semik
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků