ofocené matriky Kolínsko, Nymbursko, Kutnohorsko

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

ofocené matriky Kolínsko, Nymbursko, Kutnohorsko

Příspěvekod Ivon » pát zář 26, 2014 11:30

Ahoj!
Prosím nemá někdo ofocené matriky Kolínska a Nymburska či Kutnohorska? Jsem vozíčkářka a sama se fyzicky bez pomoci k bádání v archivech nedostanu. A rodina pro můj koníček zatím moc pochopení nemá. :)
Díky
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: ofocené matriky Kolínsko, Nymbursko, Kutnohorsko

Příspěvekod artepa » pát zář 26, 2014 16:26

Dobrý den,
bohužel v této oblasti nepátrám. Ale některé matriky obcí, které máte uvedeny, už jsou na netu.
Na stránkách SOA Praha http://ebadatelna.soapraha.cz/. Jestli už informace z těch stránek využíváte, tak se omlouvám za opakování.
Úspěšné bádání :)
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: ofocené matriky Kolínsko, Nymbursko, Kutnohorsko

Příspěvekod Zora » pát zář 26, 2014 18:45

A já se přidávám s tím, že by bylo dobré napsat přesněji, co potřebujete - tedy obec, časový rozsah , (katolíci - protestanté)
nabídka některých ofocených matrik tady už proběhla, na jiné online Vás zcela jistě nanavigují ti, kteří oblast znají.
Viz pomoc Artepy.
Klidně se ptejte, hlavy netrháme, ba naopak. Zora

edit
něco najdete tady:
viewtopic.php?f=8&t=6025
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: ofocené matriky Kolínsko, Nymbursko, Kutnohorsko

Příspěvekod artepa » pát zář 26, 2014 19:40

Na stránkách archivu SOA Praha je plán digitalizace
Kód: Vybrat vše
http://soapraha.cz/index.php?lang=cze&archiv=1&page=digitalizovane-archivalie
, třeba Vám to trošku pomůže.
Tady je plán na rok 2014
Kód: Vybrat vše
http://www.soapraha.cz/documents/praha/20140106092101-Plan_digitalizace_matrik_na_rok_2014.pdf
.
Bohužel matriky ani sčítací operáty ze středních Čech u Mormonů nejsou. Osobně nevím, kde jinde by se něco dalo najít.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: ofocené matriky Kolínsko, Nymbursko, Kutnohorsko

Příspěvekod Ivon » pon zář 29, 2014 11:21

No ebadatelna je kromě informací od příbuzných můj hlavní zdroj informací. Na plán digitalizace jsem se také už dívala a bohužel co se týká obcí, které potřebuji, tak tam žádná není. Ani v již nabízených nafocených.
Pár příbuzných musím ještě navštívit a vyzpovídat :) . Ale zatím bych potřebovala Poděbrady okolo roku 1865, kdy se moje prapraprababička narodila a také pak okolo 1883, kdy se asi mohla vdávat. Bohužel Poděbrady v 19. století nejsou skoro vůbec digitalizované. A to samé u Kolína. V 19. století toho hlavně u narozených také moc není.
Jinak předci byli katolíci.

Ale díky. Až budu mít víc informací, tak to sem napíšu.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků