Obec Semín (Přeloučsko) - ZÁMRSK

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Obec Semín (Přeloučsko) - ZÁMRSK

Příspěvekod petanhuda » sob zář 20, 2014 16:49

Moje prababička byla Františka Moravcová z obce SEMÍN, nar.4.3.1889, měla by mít bratra Josefa (nar. 19.7.1898), který bydlel později ve Valech u Přelouče. Dálší sourozenec byl Vincenc Moravec (nar.1903), zemřel v obci Břehy. Jeho potomek František by měl být v Břehách stále, avšak kontakt na něj nemám.
- Tímto prosím místní, kteří bydlí v blízkém okolí, zda nemají bližší informace o živé, či zemřelé rodině Moravců.. Případně prosím návštěvníky archivu v Zámrsku, zda by nebyli tak laskaví a nepodívali se na to...
Děkuji mnohokrát...
Uživatelský avatar
petanhuda
 
Příspěvky: 323
Registrován: úte dub 16, 2013 18:38

Re: Obec Semín (Přeloučsko) - ZÁMRSK

Příspěvekod Brasl » sob zář 20, 2014 19:37

Břehy, Pod Zámrsk patří troje Břehy, pouze ty u Přelouče nejsou off-line ke stažení.
Pokud se podíváte na stránky obce, tak František Moravec, 67 let, důchodce, kandiduje ve volbách. Břehy mají 1 006 obyvatel. Určitě by se nechal najít nějaký kontakt přímo do obce. (zastupitelé tam mají uvedeny e-maily)
http://www.brehy.eu/volby-do-zastupitel ... rehy-2014/
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Obec Semín (Přeloučsko) - ZÁMRSK

Příspěvekod petanhuda » sob zář 20, 2014 19:51

Již jsem tam psal, ale zatím bez reakce...
Uživatelský avatar
petanhuda
 
Příspěvky: 323
Registrován: úte dub 16, 2013 18:38

Re: Obec Semín (Přeloučsko) - ZÁMRSK

Příspěvekod Zora » sob zář 20, 2014 20:06

Pokud to není nikdo přímo z Tvé rodiny, tak snad ti to pomůže:

Moravec František,
04/02/2013, 16:20

Vážení,předem děkuji,hledám informace o rodině otce Vincence Moravce, nar. 1903,původem ze Semína okr.Pa.Byl z více sourozenců,odešel za ženou do obce Břehy,elektrikář,pracovník telekomunikací.Jde mi hlavně o to odkud se moravcové dostali do Semína a kdy.Syn.

http://www.genea.cz/informace/hledam-ma ... ments%5D=1
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obec Semín (Přeloučsko) - ZÁMRSK

Příspěvekod petanhuda » sob zář 20, 2014 20:20

Díky Zoro.. Na toto jsem právě narazil, to je jeden z důvodů, proč na něj hledám kontakt - zadal inzrát, ale ne kontakt na sebe....
Uživatelský avatar
petanhuda
 
Příspěvky: 323
Registrován: úte dub 16, 2013 18:38

Re: Obec Semín (Přeloučsko) - ZÁMRSK

Příspěvekod selinger » úte zář 23, 2014 9:36

Našel jsem inzerát, obsahující email adresu na pravděpodobného příbuzného pana Moravce :
28/06/2014, 08:59
Moravec ze Semína.
V diskuzi jsem četl, že pan František Moravec pátrá po předcích Moravcích ze Semína. Avšak nenechal na sebe žádný kontakt. Pokud toto čte, byl bych rád, kdyby mi napsal e-mail na: petrhudik[a]seznam.cz
Moje prababička byla Františka Moravcová, nejspíš sestra Josefa a Vincence ze Semína...
selinger
 
Příspěvky: 411
Registrován: ned dub 17, 2011 16:09

Re: Obec Semín (Přeloučsko) - ZÁMRSK

Příspěvekod Zora » úte zář 23, 2014 10:26

Inu, to je právě prosba a kontakt našeho člena s nickem petanhuda, jinak Petra Hudíka:-)
Jak píše v uveřejněném inzerátu, pan Moravec zadal inzerát, ale ne kontakt na sebe .
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obec Semín (Přeloučsko) - ZÁMRSK

Příspěvekod petanhuda » úte zář 23, 2014 13:46

Tak, věci se pohnuly a pan Moravec z Břehů mne sám kontaktoval. Nicméně Moravcovi ze Semína měli prý přibližně 7 potomků, tak bych tuto výzvu nemazal, třeba se ještě nějaký potomek ozve. Nebo se třeba ozve také nějaký dobrodinec, který navštíví archiv v Zámrsku :) :)
Předem moc děkuji za pomoc :)
Uživatelský avatar
petanhuda
 
Příspěvky: 323
Registrován: úte dub 16, 2013 18:38


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků