Hledání v SOA Praha-Chodov

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Hledání v SOA Praha-Chodov

Příspěvekod krasan » ned srp 17, 2014 15:21

Dobrý den, prosím někoho, kdo by šel bádat do SOA Praha-Chodov, zda by mi mohl zjistit data z narození Josefa Plechatého z Kostelce nad Černými lesy 381, narozeného 10.5.1879. Vím jen, že měl rodiče Josefa a Alžbětu, ale odkud rodiče pocházeli, či jména rodičů nevím, neboť zatím matriky nejsou z tohoto období zdigitalizovány(objevil jsem předka jen v indexu).
Předem moc děkuji za pomoc.
Radek ze Sokolova
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Hledání v SOA Praha-Chodov

Příspěvekod betelgeuze » ned srp 17, 2014 17:00

máte štěstí, do konce prázdnin bych se tam měl dostat, a bádat bych měl právě v kosteleckých matrikách, takže se vám na Josefa podívám
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Hledání v SOA Praha-Chodov

Příspěvekod krasan » ned srp 17, 2014 17:26

Tak to jste moc hodný, budu Vám moc vděčný.
Přeji hezký večer
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Hledání v SOA Praha-Chodov

Příspěvekod betelgeuze » čtv srp 21, 2014 19:17

Dobře, do konce prázdnin to nebude. Zjistil jsem, že archiv má zavřeno. Takže to čekejte až v září, nejhůře v říjnu.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Hledání v SOA Praha-Chodov

Příspěvekod krasan » ned srp 24, 2014 13:06

Stejně děkuji, já bych se tam dostal až příští léto.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Hledání v SOA Praha-Chodov

Příspěvekod betelgeuze » sob zář 06, 2014 10:40

Ještě mě napadlo, že Plechatý mohlo vzniknout z příjmení Pechatý - těch je v Kostelci hodně. Dokonce by to i souhlasilo, nějaký Josef Pechatý se tam narodil 25.3.1852 - čili 21 let před narozením Josefa Plechatého. Mě se to také v rodokmenu stávalo - z Balvína se stal Baloun, z Třešňáka Střešňák; a nebylo to jen u příjmení. Můj pradědeček, Bedřich, byl narozen jako Friedrich (narodil se ve Vídni), ve svatebním listě má Jindřich, v úmrtním Bedřich. To pak dohledejte, jak se opravdu jmenuje :D Každopádně by nebylo od věci prozkoumat i možnost, že došlo ke změně (spíš chybnému zapsání) příjmení.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Hledání v SOA Praha-Chodov

Příspěvekod krasan » sob zář 06, 2014 18:56

Ano to mě také napadlo, když jsem koukal do dřívějších zápisů v matrikách, ale pokud chci mít jistotu, tak tu budu mít až, když mi zjistíte, zda Josefův otec byl také z Kostelce.
Budu Vám moc vděčný.
Přeji hezký večer.
Radek
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: irenas a 16 návštevníků