Zborov/Zbiroh

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Zborov/Zbiroh

Příspěvekod Boneco » sob črc 26, 2014 23:57

Dobré ráno :-)

už pred nějakou dobou jsem se zasekla u svého předka cca kolem roku 1770 a nemohla jsem ho dohledat.... po nekolika poslednich ponocovani mě dnes napadlo, že jsem asi uvazovala spatně. V odkazu najdete zapis z matriky oddanych Františka ( Franz ) Matouška, jeho otec jmenem Josef Matoušek ma jako bydliste jednou Zbirow a podruhe Zbyrow, jestli to dobre ctu... tim padem má domněnka,že se jedná o obec Zborov ( něm. Zborow ) je nejspíše mylná, takže jsem hledala a našla obec Zbiroh - Rokycany, Plzeň... německy ji psali Sbirow, Sbyrow, Sbyroh, Swiroho, Sbyeroh, Zbirow...

Nemám zkušenost s hledáním na portafontium, nevyznám se zda jsou k tomu indexy nebo ne, mohl by se mi prosím někdo podívat na Josefa Matouška ( Matouschka ) narozen tipuji mezi roky 1760 - 1780. Nebo mi vysvětlit, jak to na portě chodí? Předem Vám velice děkuji :-)

http://digi.ceskearchivy.cz/cs/7996/33/1259/2597/100/0
Genealogie Jihočeské rody
Boneco
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř dub 16, 2014 11:30
Bydliště: České Budějovice
Oblast pátrání: Trhovové Sviny (Dvorec), Ločenice (Besednice,Bukoví, Olešnice, Polžov), Horní Stropnice, Nové Hrady, Lhenice (Mičovice, Kralovice), Prachatice, České Budějovice (Mladé), Hluboká nad Vltavou, Zbiroh (u Rokycan), Ledeč nad Sázavou (Mstislavice, Kouty, Chřenovice, Bojiště, Dobrovítova Lhota)

Re: Zborov/Zbiroh

Příspěvekod Kašpar » ned črc 27, 2014 6:53

Zbyraw není bydliště, je to místo narození ( gebürtig in Zbyraw)
Bydliště je v Schweintiz N 230, tedy dnešní Trhové Sviny, dříve - snad - Svinice
Tam byl měšťanem a běličem ( Burgers und Weißgärber)
Vámi nalezená obec by mohla být správná
Matrika pro, mimo jiné, Zbiroh by měla být zde http://www.portafontium.cz/register/soap-pn/drahonuv-ujezd-03
Je to na Porta Fontium, archiv Plzeň, matriční obvod Drahoňův Újezd 03, datace 1738 - 1782
Jinak, všechy relevantní matriky ( 12 položek) pro Zbiroh jsou zde
http://www.portafontium.cz/searching/register?archives=213000010&title=&place=Zbiroh&keys=&field_register_type_value_i18n=All&field_toc_value=&field_fromc_value=
Hodně štěstí
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Zborov/Zbiroh

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned črc 27, 2014 6:56

Asi to tam je, v indexu Matouškovi jsou (bohužel začíná až 1794)
kašpar Vám to už našel

já jsem Vám chtěla poslat odkaz na stránku s rokem 1760
http://www.portafontium.cz/iipimage/300 ... -11_0430-z
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Zborov/Zbiroh

Příspěvekod Boneco » ned črc 27, 2014 13:28

Hrozně moc děkuji kašpare ze vysvětlení a karolíně za ten index, je dost možné, ze to bude předek, protože jsem zatím nenašla záznam o narození toho františka, pouze to oddani takže mám orientační rok narození a ten by spadla do te knihy s indexem :-) jete jednou děkuji, doufám, ze uz to bude ten správný směr.

Hezky den
Genealogie Jihočeské rody
Boneco
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř dub 16, 2014 11:30
Bydliště: České Budějovice
Oblast pátrání: Trhovové Sviny (Dvorec), Ločenice (Besednice,Bukoví, Olešnice, Polžov), Horní Stropnice, Nové Hrady, Lhenice (Mičovice, Kralovice), Prachatice, České Budějovice (Mladé), Hluboká nad Vltavou, Zbiroh (u Rokycan), Ledeč nad Sázavou (Mstislavice, Kouty, Chřenovice, Bojiště, Dobrovítova Lhota)


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků