Odměna za sňatek Martin Tomášek + Jana ?, Blažkov cca 1761

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Odměna za sňatek Martin Tomášek + Jana ?, Blažkov cca 1761

Příspěvekod alt » pon črc 21, 2014 17:34

Nabízím odměnu 5000 Kč za nalezení sňatku Martin Tomášek (1726-1804) + Jana ? (1737-1802), Blažkov, rok sňatku cca 1761 - (asi) první dítě mají zde (vpravo 6. záznam odspodu):
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=50

Martin se pohyboval nejříve po okolních obcích (Dolní Rožínka, Rozsíčky), potom se natrvalo usadil v Blažkově. Jsou k dispozici záznamy o jeho úmrtí i o úmrtí jeho ženy. Data narození - viz výše - jsou z nich spočtena. Toto příjmění se dříve v lokalitě nevyskytuje, poze se v této době Blažkovem mihne jmenovec Karel Tomášek z Ostrova n. O. Pravděpodobně se Martin do farnosti Zvole odněkud přiženil, ve farnosti Bystřice n. P. má jmenovce, nicméně ten se oženil s ženou jiného jména a zůstal ve Ždánicích.
Dělám na tom cca 2 roky a zatím naprosto neúspěšně, je možné, že mi něco přímo před očima uniká. Pokud mi to někdo pomůže vyřešit, obratem mu věnuji 5000 Kč. Prosím všechny, ať sem nepíší žádné doměnky či rady, zajímají mě POUZE KONKRÉTNÍ FAKTA, nejlépe od profesionála, který je schopen zajít do patřičných archívů a rozluštit to. Možná na tento sňatek někdo narazí náhodou při svém výzkumu. Martin se později i s rodinou přihlásil k helvétské víře (mám o tom záznam z MZA).

Pokud by se někdo této záležitosti ujal, preferuji komunikaci formou SZ.
alt
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv čer 14, 2012 17:08

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků