Matriky Boskovicko HOTOVO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Matriky Boskovicko HOTOVO

Příspěvekod PomněnkaPrvní » pát črc 11, 2014 18:41

Dobrý večer,
prosím někoho, kdo se orientuje v digitálních matrikách Boskovicka, o pomoc.

Vůbec se v naskenovaných matrikách nemůžu zorientovat, natož něco najít.

Máte to někdo projité a můžete mi prosím pomoci?

V indexu jsem našla 2x Kupka Georg, jednou rok 1830 (folie 128), jednou rok 1831 (folie 129). Netuším ale v jaké obci se tato osoba nachází - odkaz na index zde
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=8

Když si najdu (snad) příslušnou matriku, strany jsou tam přeházené, chybí záhlaví, takže mnohdy nevím rok ani stranu matriky. A všechny strany začínají čísly mnohem vyššími, než jsou 128 a 129, jak uvádí index.
Odkaz na matriku je zde
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=1

Budu vděčná za tip jak na to.

Hezký večer!
Naposledy upravil PomněnkaPrvní dne pát črc 11, 2014 20:19, celkově upraveno 1
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Matriky Boskovicko

Příspěvekod Zora » pát črc 11, 2014 19:02

http://actapublica.eu/userdata/inventar_E67_blansko.pdf

od str. 41 dokumentu je rozpis, co která matrika pro Blansko obsahuje, pokud to pomůže.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29142
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matriky Boskovicko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát črc 11, 2014 19:08

Noo, nejsem si jistá na 100% protože se mi to nepotvrdilo, ale kolem strany 190 (elektronické) jsou dole tužkou stránky 128... akorát že tam žádného Kupku rychlým pohledem nevidím :-(
Rok by odpovídal, je to 1829. Jenže rok 1830 začíná až na straně 194....(tudíž by to muselo být na dvou listech, kde se mění rok... když je v indexu 128 a 129....)
Mrkni na to, třeba budeš mít štěstí....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Matriky Boskovicko

Příspěvekod PomněnkaPrvní » pát črc 11, 2014 19:20

Zora píše:http://actapublica.eu/userdata/inventar_E67_blansko.pdf

od str. 41 dokumentu je rozpis, co která matrika pro Blansko obsahuje, pokud to pomůže.
Z


Přiznám se, že z toho moudřejší nejsem. Na str. 54 je zmíněno období a oblast, které potřebuji (číslo v rámečku 173), na další straně odkaz pod čarou 173 uvádí bližší údaje, ale vůbec se v tom nevyznám, co z toho vyčtu a kde to najdu.
Ale díky moc za tip. Ještě jdu prozkoumat co píše Karolina. Hezký večer!
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Matriky Boskovicko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát črc 11, 2014 19:29

K seznamu od Zorky: je to přehled matričních knih. Číslo 173 je číslo nové řady- však se ta elektronická verze jmenuje Boskovice 173. To číslo 5 je vlastně latinské V- a je to na první straně knihy- původní číslování matrik.... jinak tam asi moc nezjistíš- ale někdy se tyhle seznamy hodí, že vidíš najednou, která matrika následuje apod. (nebo např. odhalíš, že měli dvojí matriky).
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Matriky Boskovicko

Příspěvekod PomněnkaPrvní » pát črc 11, 2014 20:12

Kdyby blbost nadnášela...
omlouvám se všem za Váš čas. Teď jsem zjistila, že odpovídající index k matrice narozených začíná až na str. 19, nikoliv na str. 1. Zkusila jsem to obráceně, vzala jsem jakéhokoliv člověka z matriky a šla ho hledat do indexu. A on nikde. Pochopitelně :|

Pokud to někomu pomůže, kniha začíná indexem sňatků, následuje narození...
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků