Ukrajina

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Ukrajina

Příspěvekod lukyrauch » stř čer 25, 2014 15:20

Dobrý den, hledám někoho, kdo by mi pomohl se zpracováním mé ukrajinské rodové větve (pochopitelně za peníze). Vím spoustu dat narození apod. z období 1880-1930... Oblast je bývalá Podkarpatská Rus, v případě nějakého zájmu mne můžete kontaktovat na mé emailové adrese "lukyrauch@seznam.cz". Děkuji
lukyrauch
 
Příspěvky: 245
Registrován: úte srp 13, 2013 19:53

Re: Ukrajina

Příspěvekod Rooka » stř črc 30, 2014 22:34

Ahoj Lukáši, mé poznatky z archívu na Podkarpatské rusi jsou asi takové, pokud se nedomluvíš nemá tam smysl ani jezdit. Jinak Já tam byl první týden v červenci, a musim říct že jejich jednání je katastrofalní. Ale tedko k pozitivu, záleží z jaké části Podkarpatie tvá větevka má bejt. Musíš si napsat žádost, tu by ti měl schválit řiditel v Uzhorodě, a poté pokud by jsi měl bádat v operátech tak minimalně na 2 dny to je v archívu Berehovo, cca 75km od Uzhoroda, Já byl v Uzhorodě kde jsem musel dostat potvrzení od direktora, kterej mi to podepsal a povolil bádání operátu viz víše. Nejhorší je domluva angličtina němčina nezabírá. Leda ukrajinština, popřípadě ruština a to ještě mají problém. Pokud by jsi tam přesto měl cestu rád bych se s tebou svezl. MM
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Ukrajina

Příspěvekod luvec » pát srp 01, 2014 13:06

Kolikátý je to už dotaz pro tuhle oblast ... (taky bych si dal říct, potřebuju matriky z Poroškova). Se divím, že si ještě nějaký tamní rodopisec nezaložil živnost, poptávek z bývalého Československa by měl určitě dostatek.
luvec
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob pro 11, 2010 14:46
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Morávka, Ostravice, Beskydy

Re: Ukrajina

Příspěvekod Zora » pát srp 01, 2014 13:13

Někde proběhla zpráva, že se snad v Karlových Varech ustanovila nějaká organizace Ukrajinců, v programu zmiňovali do budoucna i genealogii...

možná něco tady?, případně by třeba reagovali na impulz na žádost o pomoc...
http://www.ukrajinci.cz/cs/diaspora-svet/
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29142
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ukrajina

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát srp 01, 2014 13:19

to zní zajímavě, Z
píšou na svém webu:
"UIČR spoluvytváří atraktivní image Ukrajiny a České republiky, rozvíjí spolupráci a partnerství mezi ukrajinskou a českou veřejností, zajišťuje informační servis všem zájemcům v otázkách ukrajinských nejen v ČR.

Pište nám, ptejte se... Zveme Vás tímto ke spolupráci."
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Ukrajina

Příspěvekod duros » pon srp 04, 2014 14:50

Pokial viem, tak komercni badatelia tam su a pytaju si nehorazne peniaze za svoju pracu, lenze... ako som pocul, vysledky su obcas dost podivne. Nezazil som, nemam osobnu skusenost, je to len sprostredkovane.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Ukrajina

Příspěvekod Akvafly » pát kvě 15, 2015 15:26

luvec píše:Kolikátý je to už dotaz pro tuhle oblast ... (taky bych si dal říct, potřebuju matriky z Poroškova). Se divím, že si ještě nějaký tamní rodopisec nezaložil živnost, poptávek z bývalého Československa by měl určitě dostatek.


Zkoušeli jste někdo tyto stránky a napsat jim? Musíte akorát znát, do které oblasti dotyčné město, vesnice spadá, já to zjistila celkem v pohodě. Digitalizované to ovšem nemají......tak zkusím napsat
http://dazo.gov.ua/index.php?id=query&sid=15
Akvafly
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon črc 07, 2014 23:25
Oblast pátrání: PROSTŘEDNÍ Bečva, HVOZDENŠTÍ Z HVOZDNÉ


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků