Hledám zápis narození v Červeném Kříži, Jihlava

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Hledám zápis narození v Červeném Kříži, Jihlava

Příspěvekod kris » stř dub 17, 2024 21:33

Dobrý den,

hledám zápis narození Anny Koutské, nar. 24.4.1901 v Červeném Kříži, Jihlava. Farnost Střítež.

Podle inventáře MZA jsem se domnívala, že zápis bude v knize uložené na OÚ Dobronín. Tam zápis nenašli, ale paní referentka našla v indexu obce Střítež Annu zapsanou s tím, že je v knize I 56 (nebo b?).

Hledala jsem toto číslo v inventáři, bohužel neúspěšně. Hledala jsem i v Zámrsku, kdyby to náhodou spadalo pod Havlíčkův Brod, bohužel také neúspěšně.
Napadá mě, jestli se kniha mohla ztratit.

Budu ráda, pokud byste mi mohl někdo dát tip, nápad, kam se podívat, abych zjistila, kde se kniha nachází.

Děkuji
Kristýna
kris
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 20, 2016 19:02

Re: Hledám zápis narození v Červeném Kříži, Jihlava

Příspěvekod Zora » stř dub 17, 2024 21:53

Přesně tak, kniha je uložena na OU Dobronín.

6947 Farnost Střítež (OÚ Dobronín) Bbb Narození 1887-1924

POkud je to takhle v inventáři zapsané, kniha tam musí být uložena nebo tam uložena byla a někm se přesunula...

JInak se tam ještě píše o oddacích matrikách, že:
Matrika oddaných pro Střítež z let 1855-1897 je ve farnosti Ždírec u Polné (č. 7235).

Tak bych zkusila ještě jednou hledat knihu 6947 v Dobroníně ( staré označení Bbb) a pro jistotu ještě zkusit ve Ždírci.

Zvažte, jestli kniha není předaná už v MZA, je to nepravděpodobné, ale ... časový rozsah je do 1924 , no, třeba ji už odevzdali...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků