Seznam emigrantů do Argentiny

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Seznam emigrantů do Argentiny

Příspěvekod David_M » čtv led 12, 2023 14:45

Zdravím,

potřeboval bych, prosím dohledat nějaké odkazy, které vedou na seznamy emigrantů do Argentiny - pomohl by mi někdo s tím?

Děkuji moc.

David
-
DM
David_M
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv dub 21, 2022 16:41
Oblast pátrání: Staré Město u Uherského Hradiště, Žítková, Boršice u Buchlovic, Lipník nad Bečvou, Dluhonice

Re: Seznam emigrantů do Argentiny

Příspěvekod Viridis » čtv led 12, 2023 17:25

Zdravím, už se to tu řešilo, najděte si příspěvky přes lupu. P.
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: Seznam emigrantů do Argentiny

Příspěvekod Zora » čtv led 12, 2023 17:41

Vždycky pomůže napsat, koho (co) přesně hledáte a nějaká data... Pokud vím, už jsme tohle, jak píše Viridis, řešili, ale na žádné "seznamy" jsme nenarazili.

search.php?keywords=argentin*&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Seznam emigrantů do Argentiny

Příspěvekod David_M » čtv led 12, 2023 17:48

O tom, že se již téma Argentina řešila, to jsem viděl ve vyhledávání a protože jsem to tady nenaleznul přímo k nějakým seznamům pasažérů a jiné záznamy, tak jsem to zde napsal.
K Zoře - Ano, to by jistě pomohlo, ale vzhledem k tomu, že se snažím přijít pouze podle přijímení, konkrétně takto nikoho nehledám.

Děkuji. Hezký podvečer.
-
DM
David_M
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv dub 21, 2022 16:41
Oblast pátrání: Staré Město u Uherského Hradiště, Žítková, Boršice u Buchlovic, Lipník nad Bečvou, Dluhonice

Re: Seznam emigrantů do Argentiny

Příspěvekod Zora » čtv led 12, 2023 17:59

Sice netuším, jak lze hledat jinak než podle příjmení, ale samozřejmě respektuji. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Seznam emigrantů do Argentiny

Příspěvekod David_M » čtv led 12, 2023 18:10

Myšleno, že nehledám konkrétně osoby podle jména, ale spíše obecně podle přijímení - ne konkrétní osoby, jen ať se chápeme. :)

David
-
DM
David_M
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv dub 21, 2022 16:41
Oblast pátrání: Staré Město u Uherského Hradiště, Žítková, Boršice u Buchlovic, Lipník nad Bečvou, Dluhonice

Re: Seznam emigrantů do Argentiny

Příspěvekod Zora » čtv led 12, 2023 18:37

To chápu, ale třeba zrovna to příjmení by mohlo pomoci... Nejen seznamy, ale existují třeba různé diplomové / a jiné) práce, které ser zabývají i touto tématikou.

On těžko bude někdo pomáhat hledat heslo emigrace do Argentiny, ale je pravděpodobné, že příjmení může zaujmout.
Navíc - nedávno jsem dělala něco kolem Ekvádoru, ti lidé se tam nevystěhovali, ale jen tam nějaký rok, dva pobývali. Než se dostali do Ekvádoru, procestovali další asi tři čtyři státy a vraceli se přes NY...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Seznam emigrantů do Argentiny

Příspěvekod danaL » stř bře 22, 2023 23:24

A nepomohla by Vám na MyHeritage záložka Výzkum/Imigrační seznamy? Na první dobrou jsem našla mužova dědečka s přesnými daty imigrace do Brazílie včetně scanu imigračního průkazu.
danaL
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 16, 2023 23:46
Oblast pátrání: oblast Žďárských vrchů, Střední Cechy, Západní Slovensko

Re: Seznam emigrantů do Argentiny

Příspěvekod David_M » stř bře 22, 2023 23:32

Dobrý den,

to mě vůbec nenapadlo, podívám se na to.

Děkuji moc.

D
-
DM
David_M
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv dub 21, 2022 16:41
Oblast pátrání: Staré Město u Uherského Hradiště, Žítková, Boršice u Buchlovic, Lipník nad Bečvou, Dluhonice

Re: Seznam emigrantů do Argentiny

Příspěvekod danaL » čtv bře 23, 2023 0:01

Pokud nehledáte úplně konkrétní jméno, stačí do políčka "jméno" dát hvězdičku, do "Místa" napsat tu Argentinu, vyvalí se na Vás hodně dlouhý seznam... na boku stránky jsou kromě toho ještě různé Seznamy cestujících a přistěhovalců dle místa a času
danaL
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 16, 2023 23:46
Oblast pátrání: oblast Žďárských vrchů, Střední Cechy, Západní Slovensko


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků